GBPUSD: Měnový pár se dnes pohybuje mezi týdenním pivotem a hranicí supportu S1. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Index relativní síly RSI se již třetím dnem pohybuje na hranici přeprodanosti, aktuálně na hodnotě 35,85. Oscilátor Stochastic dává růstový signál, nyní na hodnotách 54,51 (%K) a 45,79 (%D), nachází se tak v neutrální oblasti.
Preferovaný scénář: SHORT pozice. Potvrdí-li zprávy z dnešního zasedání Fedu očekávání trhu a sazby, podpořené případnou jestřábí rétorikou, zůstanou na stávajících úrovních, mohl by dolar reagovat pozitivně a měnový pár tak namířit směrem dolů. První záchytnou úrovní jsou potom hodnoty z poloviny letošního srpna, reprezentované hranicí týdenního supportu S1.
Alternativní scénář: Konsolidace. Stejně tak jako po celý den pár může dál váhat a oscilovat mezi dvěma záchytnými úrovněmi.
Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni 3,03, celkem 75 % obchodníků se nachází v long pozici.
Klíčové týdenní technické úrovně:
R2 - 1,3464
R1 - 1,3229
Pivot - 1,3111
S1 – 1,2876
S2 - 1,2758

Komentář: Vše se dnes bude točit kolem všemi očekávaného zasedání FOMC a ani měnový pár GBPUSD není výjimkou. Z možných očekávání převládá názor, že ke zvýšení sazeb na dnešním setkání zástupců Fedu nedojde, čemuž trh přisuzuje pravděpodobnost 80 %. Žádná výrazná reakce, která by naznačila očekávání, dnes na měnovém páru nenastala. Libra včera zareagovala negativně na vyjádření několika evropských politiků a úroveň tohoto poklesu si dnes drží. Z nadcházejících událostí by mohl mít na libru vliv zítřejší projev guvernéra BoE Carneyho.