Hledal-li důvody, proč zůstat nezávislou firmou, mohl jeden z nich najít ve výsledkách za uplynulé čtvrtletí. Výnos i počet uživatelů během léta a v září překonaly odhady, tudíž může pokračovat v plánech, jak se vrátit k růstu. Je tu ale jeden háček. Aby splnila cíl ziskovosti pro příští rok, chce i nadále ztrátová firma propustit 350 lidí, tedy zhruba 9 procent pracovní síly.
Příjem zařadil zpátečku
Výnosy se ve třetím čtvrtletí zvýšily o 8 % na 616 milionů dolarů. To je sice lepší výsledek než odhady analytiků, nastavené jenom na 605 milionů, v porovnání se zvýšením o úctyhodných 58 procent ve stejném loňském období (a o pětinu v předchozím kvartálu) je ale zřejmé, že růst prudce zpomalil.
Čistá ztráta společnosti klesla na 103 milionů ze 132 milionů dolarů před rokem. Bez zahrnutí mimořádných položek vydělala firma 13 centů na akcii, zatímco analytici počítali se ziskem ve výši pouhých devíti centů na akcii.
Pokud jde o počet uživatelů, společnost se za sledovaný kvartál chlubí 317 miliony aktivních měsíčních uživatelů, což je o dva miliony více než odhady na Wall Street a o 3 procenta více než před rokem.
Výsledky tedy podle agentury Bloomberg přinášejí tolik potřebný pozitivní impuls, ten by ale nemusel stačit na to, aby investoři přestali na budoucnosti firmy pohlížet skepticky.
Bude nevěsta ještě na prodej?
na konci uplynulého kvartálu přemýšlel o tom, že by ho mohl koupit někdo jiný. Všichni potenciální zájemci - Inc., Co. a Google ze skupiny Alphabet - se ale podle zdrojů obeznámených se situací nakonec rozhodli se o provozovatele sociální sítě neucházet.
Na staronovém šéfovi firmy Jacku Dorseym teď je, aby ukázal, že má jiný plán na reorganizaci firmy. Tím by mohla být snaha zpeněžit nejnovější strategii přenosu live videí. Firma by se ale také mohla pokusit poohlédnout se po jiných, zainteresovanějších uchazečích.
Akcie Twitteru letos zatím ztratily více než 25 procent, což naznačuje i graf níže. Nejnovější kvartální výsledky ale investory potěšily. Akcie v úvodu obchodování v New Yorku rostly o více než 2 procenta.

Zdroje: FT, BBG, ČTK