Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Blackstone: Deset překvapení letošního roku, s kterými trhy nepočítají

    Blackstone: Deset překvapení letošního roku, s kterými trhy nepočítají

    10.01.2017 6:51
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Byron Wien je členem vedení investiční společnosti Blackstone a sám je považován za velmi úspěšného investora. Nyní zveřejnil „deset překvapení roku 2017“. Podle něj existuje více než 50% pravděpodobnost, že k nim dojde, ovšem trhy je očekávají s pravděpodobností menší než 30 %.

    Za prvé, Wien očekává, že Trump může výrazně zmírnit svou rétoriku. „Posune se ze svých extrémních postojů, a to ve všech významných oblastech,“ říká investor. Trump podle něj například slíbil, že ukončí řadu významných dohod, je ale možné, že nakonec k ničemu takovému nedojde. Dohody budou jen pozměněny a „koš zůstane prázdný“.

    Za druhé, růst americké ekonomiky se může dostat nad 3 %. Může se tak stát díky snížení daní, „konstruktivnějším obchodním dohodám“, snížené regulaci a růstu produktivity.

    Za třetí, index S&P 500 se dostane na 2 500 bodů. Tam jej dotlačí víra investorů ve vyšší dlouhodobý růst americké ekonomiky a omezení obav z rostoucích rozpočtových deficitů.

    Za čtvrté, euro se dostane pod paritu s dolarem. Podle investora může být rok 2017 rokem významných posunů na měnových trzích. Japonský jen se může k dolaru dostat na kurz 130 a to pomůže japonským exportům. S přibližujícím se brexitem se libra k dolaru dostane na kurz 1,1, což do Velké Británie přiláká vlnu turistů a vyvolá vlnu spekulací na realitním trhu. A jak bylo zmíněno, euro se může dostat pod paritu s dolarem.

    Za páté, výnosy desetiletých amerických vládních obligací se dostanou k 4 %. Došlo by k tomu na základě silnějšího ekonomického růstu, díky inflaci přibližující se 3 % a obnovené poptávce po kapitálu.

    Za šesté, Angela Merkelová prohraje v říjnových volbách a v Evropě dojde k významnému růstu vlivu populistů. Evropští voliči budou dál zpochybňovat existenci EU a na konci roku se bude aktivně diskutovat o tom, že EU skončí a k tomu nastane návrat k používání rozdílných měn v zemích eurozóny.

    Za sedmé, cena ropy zůstane pod 60 dolary za barel, protože na trhu bude i nadále přetrvávat nabídkový přetlak. Ten bude odrazem vyššího objemu těžby v USA, ke kterému napomůže snížení regulační zátěže.

    Za osmé, Donald Trump pochopí, že se v případě Číny mýlil. Dojde mu, že čínská měna už není podhodnocená, ale její kurz je naopak příliš silný. Renminbi následně oslabí, což se projeví pozitivně na čínských exportech, a Trump nebude zavádět žádné tarify a další opatření na omezení mezinárodního obchodu.

    Za deváté, dojde k rychlejšímu růstu japonské ekonomiky a na japonský akciový trh se dostaví rally. Příčinou bude silnější růst čínské ekonomiky a ve Spojených státech. Japonská ekonomika dosáhne poprvé po několika desetiletích růstu převyšujícího 2 % a japonské akcie zaznamenají jednu z nejvyšších návratností mezi vyspělými trhy.

    Za desáté, ISIS se stane mnohem menší hrozbou, než je nyní. Situace na Blízkém východě se uklidní. Donald Trump bude spolupracovat s Vladimirem Putinem a dojednají klid zbraní v Sýrii. Moc ISIS pak významně klesne.

    Autor: Brendan McDermid

    (Zdroj: Business Insider)

     


    Čtěte více:

    Doufejte, že se Amazon nepustí do firem, do kterých jste investovali
    01.01.2017 10:12
    Co je vlastně Amazon za firmu? Pokud řeknete, že to je online prodejce...
    Fed svázal Číně ruce, ta bude muset jednat
    30.12.2016 17:16
    Když Fed zvýšil sazby, bylo to pro řadu investorů známkou, že se věci...
    Víkendář - Blížíme se k důležitému energetickému zlomu
    31.12.2016 12:06
    Způsob výroby elektrické energie se poměrně brzy významně změní. Skonč...
    Trhy, peníze a jiné: Co nás letos čeká (a možná nemine)
    02.01.2017 18:24
    Volby v největší a druhé největší ekonomice eurozóny, očekáváné zvyšov...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    04.08.2026
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout
    8:50Rozbřesk: Nabitý týden v Česku. Makro data v čele s inflací a zasedání ČNB
    8:49ČEZ zahajuje výplatu dividend, trhy sázejí na uklidnění situace s Íránem a Fed zvažuje změnu fungování  
    6:09Yardeni: Obrovský majetek živící spotřebu. Jediné, na čem záleží, je akciový trh
    02.08.2026
    9:13Víkendář: Jaká je skutečná dluhová zátěž a co s ní udělalo pár posledních let?
    01.08.2026
    9:09Víkendář: Nedostatek zaměstnanců není ve skutečnosti hrozbou, ale příležitostí
    31.07.2026
    17:30Co nyní říkají o americkém trhu jeho „skutečné“ valuace?
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Nově otevřená prac. místa