Lehká americká ropa zvolna opouští trendové formace budované od loňského roku a vyhlíží směrem dolů. Statistika stavu zásob ropy sice ukazuje na snížení zásob surové ropy, ale trh byl nastaven na větší pokles. Ropě nedokázala pomoci ani informace o důsledném dodržování dohody ohledně omezení těžby, kterou členové vzorně plní. Je sice pravda, že se těží méně, ale ropy se vyváží pořád dost. To spekulantovi stačí k tomu, aby si vydedukoval, že i země vyvážející ropu sedí na určitých zásobách, které se jen tak neodbourají. Bezpochyby se tak bude pozornost ubírat ke konci května, kdy se OPEC bude znovu scházet a projednávat prodloužení současných dohod o omezení těžby.
USOil: Ropa za poslední týden dál ztrácela a ani u trendového kanálu nenašla technickou podporu. Dnes WTI čelí dalšímu průšvihu, když její cena protnula další důležité technické úrovně. Ani mírný pokles zásob surové ropy, který reportoval americký institut API na nastoleném jižním směru nic nezměnil.
Preferovaný scénář: Short pozice. Spodní hranice ekvidistančního kanálu nedokázala zastavit pád cen a ropa se tak sune dál vstříc novým supportním úrovním. Tu první představuje hodnota 45 dolarů za barel. Pokud ani ta neustojí nápor výprodejů, můžeme se začít bavit o návratu na devíti měsíční minima u hranice 40 dolarů za barel.
Alternativní scénář: Long pozice. Ceny pod padesáti dolarovou hranicí se nemusí ropnému kartelu OPEC líbit a členové by se mohli alespoň slovně pokusit intervenovat ve prospěch vyšších cen. Pro dílčí korekci směrem vzhůru hovoří i technické indikátory, které svědčí o jisté přeprodanosti této komodity.
