Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nezaměstnaných bylo v srpnu nejméně za posledních 19 let

Nezaměstnaných bylo v srpnu nejméně za posledních 19 let

08.09.2017 9:13, aktualizováno: 8.9. 11:17
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Nezaměstnanost v Česku v srpnu klesla na čtyři procenta z červencových 4,1 procenta. Uchazečů o práci bylo 296.826, což je nejnižší počet od června 1998. Oznámil to dnes Úřad práce ČR. Meziročně se nezaměstnanost snížila o 1,3 procentního bodu. Počet volných pracovních míst se naopak meziměsíčně i meziročně zvýšil. Na jedno volné pracovní místo připadá v současné době 1,5 uchazeče.

V srpnu se situace na pracovním trhu vyvíjela podle očekávání, vývoj na pracovním trhu nadále ovlivňují sezónní práce, které jsou v plném proudu, uvedl úřad.

Uchazečů o zaměstnání bylo v srpnu o 6248 méně než v červenci a o 91.648 méně než před rokem. V hojnějším počtu přicházeli do evidence absolventi, meziměsíčně jich bylo o 443 více, ale meziročně zhruba o 5100 méně. Pokud jde o učitele a další pedagogické pracovníky ve školství, v srpnu jejich počet klesl.

Počet volných pracovních míst nabízených přes úřady práce stoupl v srpnu na 199.273, což je o 11.207 více než v červenci a o 60.005 více než před rokem. Nejnižší nezaměstnanost vykazovaly na konci srpna okresy Rychnov nad Kněžnou a Praha-východ, kde byla míra nezaměstnanosti 1,3 procenta, respektive 1,5 procenta. Naopak nejhorší situace z hlediska nezaměstnanosti panovala na Karvinsku (9,3 procenta) a Mostecku (8,7 procenta).

Z jednotlivých krajů je nejvyšší nezaměstnanost v Ústeckém a Moravskoslezském kraji, a to 6,1 procenta. Naopak nejnižší byl podíl nezaměstnaných v Plzeňském kraji, kde činil 2,6 procenta.

V mezinárodním srovnání měla ČR podle evropského statistického úřadu Eurostat za červenec nejnižší míru nezaměstnanosti v celé Evropské unii.

Zdroj: ČTK

 
 
 
 
 
 

Čtěte více:

Když se z odepisované akcie stane investice s vysokou návratností
07.09.2017 18:48
Na hyperkonkurenčním trhu to bývala předlužená firma s produktem, kter...
Globální ekonomika je na tom teď naprosto skvěle, tvrdí nová data
08.09.2017 6:57
Nová analýza Fulcrum ukazuje, že si globální ekonomika udržuje nejrych...
Rozbřesk: Draghi neúspěšně sráží euro, koruna ČNB nesvazuje. Ropa posunuje maxima
08.09.2017 9:10
Hlavní událostí včerejšího dne bylo pochopitelně zasedání ECB, které p...

Váš názor
  • mnooo
    08.09.2017 10:15

    a pořád je možnost že ještě nějakých 100-150 000 lidi by mohlo nastoupit do práce jenže to by se jim musela práce vyplatit ! Je třeba nezaostavat za regionem a být leader :-) Proto je třeba minimalni mzdu zvýšit na 15-20 000 kč :-) těch směšných lednových 12 200 je na urovni hranice chudoby.... Budme už konečně hrdým národem řekněme si o mzdy které za praci naleží - nevolnictvi už dávno skončilo, nejsme Afrika ani dalný východ jsme vzdělaný, pracovitý a zkušený národ a zasloužíme si platy jako na zapádě :-) nebo minimalně takové aby pracovity člověk nežil v bídě a nemusel pro dávky ....msf
    martík
Aktuální komentáře
05.05.2025
17:41Setkání s analytikem a makléřem Patrie již zítra v Českých Budějovicích
17:32Firmy se cel nebojí? Průzkumy ISM za duben nedopadly špatně  
16:38Burza v USA otevírá v červeném. V Evropě roste DAX a z titulů Erste po oznámení akvizice  
14:53Obchodní chaos. Trumpovo eso v rukávu, Powellova noční můra
13:07Týdenní výhled: Fed sazby nezmění, ČNB nejspíš ano. Z našich tipů reportují AMD, PLTR, UBER nebo MELI  
12:32Evropské akcie začínají týden smíšeně. Zlato se opět zvedá  
11:50ČEB, a.s.: Informace o výplatě výnosu s rozhodným dnem 4. května 2025
11:39Legendární investor Warren Buffett míří do penze. Nahradí ho Greg Abel
11:32Květnová důvěra investorů se v eurozóně zotavila po dubnových obavách o dopadech cel
11:22Hledá se nový šéf Tesly? Změnil by výrazně atraktivitu akcií?
10:38Výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV SE oznámil výsledek prvního čtvrtletí. Čeká vytěžení certifikace dle standardů NATO do hospodaření
10:12NUPEH CZ s.r.o.: Výroční zpráva za rok 2024
9:36Erste převezme kontrolní podíl v třetí největší polské bance. Kvůli financování zruší zpětný odkup akcií v objemu 700 mil. EUR
9:10Rozbřesk: Proč se akcie vrací na úrovně před “dnem osvobození” a je to udržitelné?
9:0694letý Warren Buffett odejde do důchodu. Jeho nástupcem má být Greg Abel
8:50Trumpovy celní hrátky pokračují, Buffett odchází na odpočinek a ČEZ na volebním programu politiků  
6:29Co čeká kapitálové trhy v příštích deseti letech podle Amundi?
04.05.2025
14:44Co dělat, když se dlouhodobé dluhopisy chovají jako akcie? Postřehy Fidelity
8:31Víkendář: Prudký růst ziskovosti evropských bank jako důsledek protiinflační politiky ECB
03.05.2025
14:37PIMCO: Přichází změna investičního paradigmatu, posun k novému ale bude trvat dlouho

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Berkshire Hathaway Inc (03/25 Q1)
ON Semiconductor Corp (03/25 Q1, Bef-mkt)
Palantir Technologies Inc (03/25 Q1, Aft-mkt)
Tyson Foods Inc (03/25 Q2, Bef-mkt)
Vertex Pharmaceuticals Inc (03/25 Q1, Aft-mkt)
16:00USA - Index ISM ve službách
22:05Ford Motor Co (03/25 Q1)
22:05Mattel Inc (03/25 Q1)
22:15Clorox Co/The (03/25 Q3)