Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Investiční tip: V Londýně obchodovaný tabák s atraktivní dividendou i technickou analýzou

Investiční tip: V Londýně obchodovaný tabák s atraktivní dividendou i technickou analýzou

5.2.2018 17:47
Autor: Jan Mihulka, Patria Finance

Jde o jeden z titulů, který je obsažen v seznamu dlouhodobých investičních doporučení analytiků Patria Finance. V současné chvíli jsou tyto akcie nadto na atraktivní technické úrovni 28 GBP, která může ukazovat na vhodný čas pro zařazení do portfolia. O jakém titulu je řeč?

Fundamentální důvody

Britský tabákový koncern Imperial Brands je investičním tipem, obchodovaným v GBP na londýnské burze. Je tradičním dividendovým titulem (dividendový výnos je 6,5 %) se stabilním hotovostním tokem, podepírajícím výplatu dividend. Aktuální výnos z volného cashflow se pohybuje na úrovni cca 8 % což plně pokrývá stávající dividendu a dává i prostor pro její růst. 

Největším lákadlem je ovšem generovaný velký hotovostní tok, který by měl v nejbližších 5ti letech dosáhnout cca 40 % stávající tržní kapitalizace. Napříč tomu vidíme na akcii hluboké podhodnocení P/E na úrovni 11 ne jen v rámci tabákové konkurence, kde se P/E pohybuje na hodnotě 17, ale také v rámci spotřebního sektoru, které má P/E 21. (toto P/E je projektováno pro rok 2018, kdy do vzorce vstupuje aktuální cena akcie P a medián odhadu zisku na akcii pro rok 2018. Čím je toto číslo nižší, tím je cenný papír podhodnocenější).

V současné chvíli se daří stabilizovat tržní podíl na trzích v USA, UK a Německu, které jsou pro společnost klíčové. Pod zlepšením, kdy se společnosti podařilo prakticky zastavit erozi tržního podílu (v druhé polovině roku 2017 +0,10 %), jsou podepsané růstové a specializované značky produktového portfolia, jejichž podíl na celkových tržbách by měl dle dlouhodobé strategie narůst až na 75 % ze současných 60 %. Dále společnost přepokládá růst tržeb v nadcházejícím roce 2018 v průměru 1-4 % a zisk na akcii v rozmezí 4-8 %.

I když Japan Tobacco dementovala svůj zájem o koupi společnosti, zůstává podle nás Imperial Brand stále atraktivním akvizičním cílem.

Technické důvody

V současné chvíli se akcie nachází na úrovni technické podpory odpovídající hodnotám kolem 28 GBP, která akciím za poslední dva roky již několikrát zabránila většímu propadu. Po odražení vždy následoval brzký návrat k hodnotám poblíž 34 GBP, což nám předpovídá potenciální růst kolem 20 %. Tyto momenty jsou zachyceny na první grafu žlutými ovály a důležité rezistentní hranice horizontální zelenou čárou. Zároveň se nachází na spodní hranici regresního kanálu, od kterého akcie zpravidla odrážela vzhůru zpět do jeho středu.

Oscilátor relativní sily (RSI – v grafu označen číslem 1) se nachází v nižším přeprodaném pásmu a ukazuje směrem vzhůru. Zatím pokaždé, když akcie dosáhla tohoto pásma, následoval brzký nárůst ceny. Pomalá stochastika (Stochastic slow – v grafu označen číslem 2) začíná potvrzovat nákupní signál, když světlá linie zespodu protíná červenou linií. Navíc se stochastika nachází podobně jako RSI v přeprodaném pásmu, což svědčí o faktu, že akcie je z technického pohledu podhodnocená. Technický ukazatel MACD (v grafu označen číslem 3) nákupní signál nepotvrdil nicméně i on se nachází spíše v nižším pásmu. Nutno zmínit, že ukazatel MACD často funguje jako zpětně potvrzující faktor dobře časovaného nákupu.

Dvouletý jednodenní graf

001

Zdroj: Bloomberg

V detailu půlročního čtyřhodinového grafu je patrné jak se cena zastavila o spodní hranici regresního kanálu. Také je vidět silná technická rezistence na úrovni 32 GBP, která nepustila cenu posledních pár měsíců výš. Úspěšné pokoření této hodnoty, v grafu zobrazené červenou horizontální linií, by mohlo znamenat růst až k horní hranici sestupného kanálu, což odpovídá úrovni 34 GBP.

Půlroční čtyřhodinový graf

002
Zdroj: Bloomberg

Preferovaný scénář: Long pozice. Úroveň kolem 28 historicky několikrát úspěšně zafungovala jako technická podpora, kde akcie hledala pevnou půdu pod nohama. Pokud se akcie odrazí od spodní hranice technické podpory, otevře se jí prostor ke ztraceným hodnotám na úrovni 34 resp. 40 GBP. Tyto úrovně jsou vhodné pro úplný a nebo částečný prodej. Tento scénář podporuje hned několik technických ukazatelů - index relativní síly (RSI), který svým směrem potvrzuje nákupní signál, tak i pomalá stochastika, kde rychlá světlá linie zespodu protíná pomalejší červenou.

Alternativní scénář: Short pozice. Pokud akcie protnou hranici technické podpory na zmiňované úrovni 28 GBP, které zároveň tvoří spodní hranici sestupného kanálu, mohla by cena dál klesat k novým technickým úrovním odpovídající hodnotám 25 GBP. Zde by pak vidíme druhou příležitost k nákupu a nebo zprůměrování ceny již pořízené pozice.

Zpracoval tým Patria Research

 

Čtěte více:

Analytik Braňo Soták: Tři konkrétní investiční tipy a jedna pozvánka
16.11.2017 15:06
Světové akcie znovu a znovu posouvají historická maxima. Ekonomická ak...
Den plný nejen akciových tipů! Sledujeme Českou investiční konferenci online
23.11.2017 16:33
Česká investiční konference vznikla v roce 2014. Neslyšíte na ní prode...
Toto Vás letos zajímalo nejvíce! PF 2018 od týmu Patria.cz
31.12.2017 18:00
Rok 2017 došel do svého finále. O čem byl a o čem bude ten další? To p...
Investiční výhled Patria 2018: Přehled našich očekávání pro akcie, měny i ekonomiku
9.1.2018 6:28
Vstoupili jsme do roku 2018. Co považujeme za hlavní témata pro tento ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.2.2019
15:44Nvidia hraje na kartu diverzifikace
10:24Víkendář: Americko-evropská šaráda skončila, nikdo už se nepřetvařuje
22.2.2019
22:01Americké akcie uzavřely při lokálních maximech, Kraft Heinz -28 %
17:26Akcie posilují, investoři očekávají závěry jednání USA-Čína  
17:21Itálie zapomíná na jeden podstatný „detail“. A my často také
16:59Bulharskou mediální skupinu Nova získá místo PPF bulharská rodinná firma
16:29Jakub Lukáš: Akcie Orange jsou stále atraktivní (video)
15:54Technická analýza: Koruna nabrala sil, teď jí ale dochází dech
15:33Reuters: Francie a Německo se dohodly na návrhu rozpočtu eurozóny
14:26Lovec slonů Buffett čeká na pořádnou trofej
12:45Analytik Martin Cakl: Tuzemští operátoři jsou nadprůměrně ziskoví. Nemusí to ale být o datech
12:10Divize HP Enterprise nenacházejí pevnou půdu pod nohama (komentář analytika)  
11:44Podnikatelská nálada v Německu klesla nejníže za čtyři roky
11:27ČEB, a.s. - Informace o vyplacení úrokových výnosů z emisí dluhopisů
11:20Perly týdne: S&P 500 o 11 % výš, Tesla s kvalitou dolů a u nás děti bez doktora
11:01Dropbox rok po svém IPO investory příliš nepřesvědčil
10:39Kraft Heinz (-25 %) vyšetřuje regulátor, akcie na rekordním minimu
9:25Ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let
9:14Rozbřesk: Italská vláda v recesi těžko splní rozpočtové cíle
9:01ČEB, a.s. - Informace o vyplacení úrokových výnosů z emisí dluhopisů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data