Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pictet: Dlouhodobý výhled na zlatu se zlepšuje, při poklesu nakupujte

Pictet: Dlouhodobý výhled na zlatu se zlepšuje, při poklesu nakupujte

24.06.2019 10:34
Autor: Redakce, Patria.cz

Investiční společnost Pictet ve své poslední analýze poukazuje na to, že cena zlata v posledních dnech došla na pětiletá maxima. Příčinou jsou zejména hrdliččí komentáře ze strany Fedu, ale i dalších centrálních bank (s výjimkou Norges Bank). K tomu se přidává „vysoká globální nejistota“, která tlačí dolů výnosy vládních obligací. To zároveň snižuje náklad příležitosti u držení fyzického zlata.

Pictet v souvislosti s vývojem tohoto nákladu příležitosti dokonce tvrdí, že od konce roku 2018 je patrná korelace mezi cenami zlata (které žádný výnos nenabízí) a objemem dluhopisů s negativními výnosy. Jejich srovnání je prezentováno v následujícím grafu:

0

Klíčovým tahounem cen zlata ale podle Pictetu zůstávají reálné výnosy amerických vládních obligací – viz druhý graf. Společnost poukazuje na to, že tyto výnosy již řadu měsíců klesají, což táhne cenu zlata nahoru. Nicméně „americká ekonomika si vede poměrně dobře“ a prostor pro další pokles výnosů je tudíž podle Pictetu omezený.

0

V krátkém období je podle Pictetu omezen i prostor pro další růst cen zlata, ovšem dlouhodobější výhled se zlepšuje. Krátkodobě se pravděpodobně nedá sázet ani na to, že by došlo k úplnému kolapsu americko-čínských obchodních jednání, klíčové bude v této souvislosti jednání zemí G20. Jak bylo zmíněno, zlatu pravděpodobně nepomůže ani další pokles výnosů obligací a Pictet nečeká, že by došlo k oslabení dolaru, které se obvykle projevuje tlakem na růst cen žlutého kovu.

Společnost doporučuje investorům, aby zlato nakupovali při cenových korekcích, vstupní úrovní by měla být cena kolem 1320 dolarů za unci. Pokud nedojde ke kolapsu obchodních jednání, cena se podle Pictetu v následujících třech měsících nedostane výrazně nad 1400 dolarů za unci. Jestliže na zasedání zemí G20 dojde k uzavření obchodní dohody, cena zlata bude pod tlakem, ale to by podle Pictetu představovalo atraktivnější příležitosti pro nákup. V delším období (12 měsíců) totiž poroste riziko útlumu americké ekonomiky a tudíž i dalšího uvolnění monetární politiky. To se projeví poklesem výnosů na globálních dluhopisových trzích a dopad na cenu zlata bude pozitivní.

Zdroj: Pictet


 
 

Čtěte více:

Cena zlata klesla na letošní minimum, unce je za 1273 dolarů
16.04.2019 17:21
Cena zlata během dnešního obchodování sestoupila až na letošní minimu...
Návrat apetitu po riziku pokračuje, zlato a dluhopisy dnes ztrácejí lesk
10.06.2019 17:05
Na většině hlavních trhů se od rána mnoho nezměnilo. Příměří mezi USA ...
Zlato je na pětiletém maximu, unce je za více než 1380 dolarů
20.06.2019 11:30
Cena zlata se dnes vyšplhala na více než pětileté maximum nad 1380 d...
Cena zlata poprvé za téměř šest let překonala 1400 dolarů za unci
21.06.2019 8:56
Cena zlata dnes poprvé za téměř šest let překonala hranici 1400 dola...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.04.2026
10:51Evropské akcie pokračují vzhůru opatrným tempem, poté co Amerika zdolala maxima  
10:48Ve věku 89 let zemřel Mark Mobius, průkopník investování na rozvíjejících se trzích
10:04Patria Finance uvádí první korunově zajištěnou investici do atraktivních světových akcií. Je součástí vstupu KBC na rapidně rostoucí trh ETF v Evropě
10:00CSG hlásí nový kontrakt za 300 milionů eur
9:43Poptávka po AI zůstává odolná. TSMC zlepšila výhled tržeb
8:57Rozbřesk: Uhlík na hranicích EU přestává být teorie. CBAM má první cenu
8:56Komerční banka, a.s.: Regulatorní informace - Hlavní akcionáři KB k 31.3.2026 (1Q 2026)
8:50CSG získává velkou zakázku, ECB bude se sazbami vyčkávat a Madison Air Solutions vstoupila na burzu  
6:01Analytický radar: Colt CZ roste díky vyšší marži, širší integraci i stabilnějšímu byznysu
15.04.2026
22:01S&P 500 dosáhl nového maxima díky naději na dohodu s Íránem  
17:44Čeká se znatelná zisková akcelerace, trh rotoval k defenzivě a energetice, cení se hodnotové akcie
15:30Zveme Vás na AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2026! Víkend, kdy se automobilová historie mění v umění
15:05Akcie Aixtronu jsou hitem. Po zlepšeném výhledu vystřelily na 25leté maximum
14:28Odhady Wall Street překonala i Morgan Stanley. Tradingová divize vykázala rekordní tržby
13:32Zisk Bank of America stoupl o 17 procent, překonal odhady
13:28Anthropic láká investory. Valuace by mohla přesáhnout 800 miliard dolarů
11:53Komentář analytika: ASML zvyšuje výhled tržeb na rok 2026, AI dál tlačí poptávku  
10:52Dvouciferný propad akcií Hermes a Kering: slabší výsledky a konflikt na Blízkém východě
10:30Americké trhy téměř na maximech díky technologiím, Írán už není zátěží  
9:47ASML zvyšuje výhled tržeb díky boomu AI. Slabší Q2 a geopolitika ale zůstávají rizikem

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
4:00Čína - HDP, y/y
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - CPI, y/y
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m