Wall Street si v úvodu nového týdne hledala směr. V popředí událostí je plánovaný summit zemí G20 v japonské Ósace, spolu s plánovou schůzkou prezidentů Číny a USA, která by moha udat trhům směr na další týdny. Hlavní index zakončily obchodování smíšeně: Dow Jones +0,05 %; S&P 500 -0,2 %; Nasdaq Comp. -0,3%
Dařilo se technologickým akciím, zejména pak v sektoru polovodičů. Výše zakončily pondělní obchodování akcie aerolinek, průmyslových podniků nebo necyklické spotřeby. Výjimkou byly akcie Kraft-Heinz, které se po revizi analytiků Guggenheim posunuly o -3% níže. Společnost by podle nich měla škrtnout dividendy a začít prodávat aktiva.
Na opačné straně spektra se tentokrát umístily sektory zdravotnictví a základních materiálů. U prvně zmíněného byl důvodem k poklesu ústupek společnosti , která se kvůli schválení akvizice konkurenta Celgene dohodla s úřady na plánovaném odprodeji jednoho z nejvýdělečnějších léku v portfoliu nově získané firmy, pilulky Otezla na léčbu artitritidy.
V případě materiálového sektoru potom sehrál klíčovou roli zamítnutý požadavek nejvyššího soudu na zastavení cel na ocelářskou produkci.
Dnešní prohlášení prezidenta Trumpa o nutnosti snižování sazeb a dalšího uvolňování měnové politiky nepodpořilo dolar, který na páru s eurem bojuje o hodnotu 1,14 EURUSD.
Cena ropy WTI vyrostla o +0,8%. V dalším rozletu ji můžou bránit obavy z neúspěchu z výše zmíněného jednání prezidentů obou největších ekonomik, což podporuje strach z globální recese a celkového úbytku poptávky.
Zlato naopak nejistotu na trzích vítá a jeho cena opět rostla až k 1419 USD za unci. Růstem reagují i kryptoměny, kdy nejrozšířenější z nich, Bitcoin, zůstává poblíž hranice 11000 dolarů.