Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
CNBC: Za pár desítek let budou lidé pracovat jen v luxusních restauracích

CNBC: Za pár desítek let budou lidé pracovat jen v luxusních restauracích

03.09.2019 5:43
Autor: Redakce, Patria.cz

Společnosti, jako je Panera Bread, ukazují, že během jednoho roku je možné ztratit víc než 100 % svých zaměstnanců. Na první pohled se to zdá být matematicky nemožné, ale jde o situaci, kdy z firmy během jednoho roku odejdou všichni původní zaměstnanci a ještě část těch, kteří je nahradili. Zejména pro restaurační řetězce typu McDonald’s je takový obrat zaměstnanců vážným problémem – u zmíněné Panery se pohybuje kolem 100 % a to je považováno za slušný výsledek, píše CNBC. Může tak jít o odvětví, kde dojde k rychlému rozšíření robotů.

Rosemary Battová z Cornell School of Industrial Labor Relations tvrdí, že restaurace rychlého občerstvení postavily svůj podnikatelský model na tom, že pracovní úkony jsou vysoce standardizované. A tudíž by měli být jednotliví zaměstnanci jednoduše nahraditelní, což snižuje náklady spojené s jejich rychlou obměnou. Jenže nyní je tento model v koncích, protože neposkytuje lidem prostor pro rozvoj. Obrat tak dosahuje rozměrů, kdy s sebou nese hmatatelné náklady.

Náklady vysokého obratu zaměstnanců se dají rozdělit do tří základních kategorií: Ty, které souvisí s přijetím nového zaměstnance, další, spojené s jeho zaučením na nové pozici, a ty, které jsou dány dobou, kdy ještě tuto pozici plně nezvládl. V rychlém občerstvení jde většinou o jeden až dva měsíce a během této doby může být polovina jeho platu považována za ztrátu. K tomu se ale přidávají ještě náklady nepřímé, které jsou dány neustálým narušováním pracovního týmu a organizace práce. Ředitel Panery k tomu pro CNBC uvedl, že pokud zaměstnanec vydrží 90 dní, pravděpodobnost jeho odchodu se znatelně snižuje.

Odvětví na popsané problémy reaguje i snahou o vyšší automatizaci, a to jak při objednávkách, tak v kuchyni. David Portalatin z NPD Group míní, že v Číně jsou v této oblasti mnohem dál než v USA, a to „jak u pultu, tak za ním“. Celkově ale podle něj „dramaticky roste počet objednávek přes mobilní telefon“ a průměrná hodnota takových objednávek je vyšší než u těch běžných.

Podle některých odborníků mají restaurace rostoucí problémy při najímání nových zaměstnanců a udržení těch stávajících kvůli růstu významu takzvané sdílené ekonomiky. Ta se stává významnou konkurencí pro ty pracovní pozice, kde musí lidé přesně dodržovat pracovní hodiny a nemají za to žádné podstatné výhody. Abraham Pizam z University of Central Florida patří mezi ty, kteří se domnívají, že právě toto odvětví tak bude mezi prvními plně automatizovanými. Povede k tomu „kombinace nízkých mezd, neexistující kariérní postup a přesvědčení, že takové zaměstnání je jen na krátkou dobu“.

„Není důvod, proč by roboti nemohli dělat tuhle práci. Za 20, 30 nebo 50 let budou lidé obsluhovat hosty jen v těch nejlepších restauracích,“ píše CNBC s tím, že pokud bude robot správně nastaven, přinese dlouhé roky vysoké produktivity. Společnosti jako McDonald’s si ale „stále myslí, že jsou v práci s lidmi lepší, než skutečně jsou“. A proto dál pokračují v současné cestě.

Zdroj: CNBC


 
 

Čtěte více:

Jsou všechny hospodářské naděje devadesátých let nenávratně pryč?
08.05.2019 15:23
Devadesátá léta i první desetiletí po roce 2000 byly podle hlavního ek...
Datta: Za běžné zaměstnání se vzdáme až 50 % mzdy
26.07.2019 10:39
V mnoha ekonomikách roste popularita „atypických pracovních poměrů“. S...
Nepromarněme technologickou revoluci
06.08.2019 5:58
Veřejná diskuse o účincích automatizace a umělé inteligence (UI) se ča...
BoE: S nízkým podílem práce na příjmech je to jinak, než se běžně tvrdí
13.08.2019 15:23
Již toho bylo hodně napsáno o globálním poklesu podílu práce na celkov...

Váš názor
  •  
    03.09.2019 8:59

    Možná by stačilo, aby ty lidi trochu slušně zaplatili (vydělávají miliardy a miliardy dolarů, tak zdroje rozhodně jsou). Jinak důsledky vidíme i u nás. Třeba v Mekáči na vás již takřka nikdo nepromluví normálně česky. To je jen samá Oksana apod., která na vás mluví lámanou češtinou.
    Peté13
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo