Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Shue: Dvě největší chyby, které můžete udělat

Shue: Dvě největší chyby, které můžete udělat

11.09.2019 10:50
Autor: Redakce, Patria.cz

Meghan Shue, hlavní investiční stratéžka z Wilmington Trust, varuje před unáhlenými rozhodnutími během tržní volatility. Ta by mohla vést ke ztrátě zisků investorů. Reagování na každý vývoj ve válce mezi USA a Čínou a nabírání velkých pozic jsou podle Shue dvě z nejhorších věcí, které momentálně můžete udělat.

„Honěním se za každým titulkem riskují dlouhodobí investoři, že přijdou o, řekněme, velmi dobré dny, možná během těch špatných dnů zavřou některé ztráty a sníží hodnotu svého portfolia, zejména po daních,“ řekla ve čtvrtek pro CNBC.

Dále uvedla, že zaměřit se jen na akcie je vede do problémů. „Další věcí, před kterou bychom chtěli varovat, jsou velké sázky v portfoliu,“ dodala.

Shue, která spravuje skoro 98 miliard dolarů, má k investování od května neutrální postoj. Po letech, kdy měla na akcie doporučení „overweight“, se rozhodla, že důsledek současného obchodního napětí je příliš riskantní. „Jsme dlouhodobí investoři. Takže jsme v květnu, když začalo být jasné, že se více vzdalujeme dohodě, než s čím jsme původně počítali, snížili riziko,“ řekla Shue.

Nyní Shue drží hotovost a pečlivě hledá příležitosti napříč sektory, které by těžily z vládní protekcionistické politiky. Příklady jsou obrana a software.

Ať už k dohodě dojde nebo ne, Shue očekává, že divoké tržní pohyby budou pokračovat po několik měsíců. „Zajisté tu budou růsty a pády,“ dodala.

Zdroj: CNBC

 

Čtěte více:

S nákupem zlata se odjakživa pojí obrovské riziko
23.08.2019 17:48
Ve článku „Mobius: Kupujte zlato za každou cenu“ se mimo jiné můžeme ...
Skrytí hrdinové v portfoliu pana Buffetta
28.08.2019 17:46
Warren Buffett je stále ostře sledován a některé jeho investice mohou ...
Schwab: Je načase, aby investoři začali jednat
03.09.2019 11:44
„Naše oficiální doporučení ještě neměníme, ale nemusíme být daleko od ...
Carlson: Letos jsou všichni vítězi, diverzifikace stále funguje
06.09.2019 15:27
V letošním roce jsou „všichni vítězi“, protože posiluje celá řada akti...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data