Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Šmejcova Emma Capital vydá dluhopisy za zhruba čtyři miliardy korun

Šmejcova Emma Capital vydá dluhopisy za zhruba čtyři miliardy korun

09.06.2025 16:44
Autor: ČTK

Investiční skupina Emma Capital podnikatele Jiřího Šmejce vydá firemní dluhopisy za zhruba čtyři miliardy korun. Emise bude rozdělená mezi český a slovenský trh, dvě třetiny dluhopisů budou v korunách a třetina v eurech. Skupina chce výnos obligací využít ke splacení bankovního úvěru, uvedl dnes server e15.

Investiční skupina kvůli vydání dluhopisů založila dvě účelové společnosti Emma Finance CZ a Emma Finance SK. Česká společnost nabídne trhu obligace za 2,5 miliardy korun, slovenská za 50 milionů eur (1,24 miliardy korun). Skupina přitom může objem vydaných cenných papírů navýšit až na dvojnásobek. České i slovenské dluhopisy budou pětileté, úrok českých je stanoven na šest procent a slovenských na 5,25 procenta ročně.

"Velká většina celé částky bude použita na splacení bankovního úvěru hlavního akcionáře," uvedl k účelu vydání dluhopisů mluvčí Emma Capital Pavel Zuna.

Skupina loni využila pro externí financování prodej obchodního podílu, nyní tuto cestu opakovat nechce. "Celá skupina je málo zadlužená, máme poměrně velký prostor pro dluhové financování. V této chvíli proto není efektivní navyšovat kapitál a rozmělňovat podíly současných akcionářů," řekl Zuna e15.

Emma Capital je soukromý investiční holding, který se v posledních letech zaměřuje především na trhy ve státech Evropské unie. Investuje napříč sektory, jako jsou finanční technologie, spotřebitelské financování, distribuce plynu a elektrické energie, sázkové společnosti, pojišťovnictví, farmacie a zdravotnictví. Šmejc skupinu založil v roce 2012, je jejím majoritním akcionářem.

 

Čtěte více:

Reuters: Automobilový sektor se obává krize kvůli nedostatku kovů vzácných zemin
09.06.2025 14:29
Mezi globálními automobilkami panují obavy, že omezování vývozu kovů v...
Warner Bros Discovery (+7 %) se rozdělí do dvou samostatných firem
09.06.2025 14:48
Americká mediální společnost Warner Bros. Discovery se do poloviny pří...
Bloomberg: Japonští investoři vyprodávají německé dluhopisy
09.06.2025 16:25
Japonští investoři v dubnu prodali největší množství německých státníc...
Akcie obchodují smíšeně při čekání na další jednání USA – Čína
09.06.2025 16:35
Na evropských akciových trzích dnes odpoledne sledujeme převážně negat...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.05.2026
15:05Mag7 jednou skončí, její relevance ale nyní zase roste
13:36ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emisí dluhopisů
13:08Týdenní výhled: Trump míří do Číny, výsledková sezóna je nejsilnější za pět let  
12:09Dluhopisy a zlato lehce zklamaly zprávy o Íránu, akcie začínají týden smíšeně  
11:59Netflix sází na reklamu: aktivní divák s levnějším tarifem začíná firmě vydělávat více než prémiový předplatitel
10:25Maloobchodní tržby zrychlily růst na 4,9 procenta, růst tržeb ve službách mírně zpomalil
10:22BYD zlepšuje výhled: domácí trh překvapuje a zahraniční expanze nabírá na síle
9:27Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
8:54Rozbřesk: Proč guvernér Michl odmítá přepnout na „jestřábí“ režim?
8:44Trump nespokojen s návrhem Íránu, inflace v Číně překvapila růstem, evropské futures jsou smíšené  
5:58Evropské akcie mají za sebou silný kvartál. O to těžší je ale čeká zkouška v těch příštích  
10.05.2026
9:53Víkendář: Když lidé žijí s dobrým počasím 20 let, hurikán je pro ně pak mnohem znepokojivější, než když jsou na bouře zvyklí
09.05.2026
9:48Víkendář: Růst mezd je vnímán jako odměna za lepší práci, růst cen jako nespravedlnost
08.05.2026
22:03Wall Street rozšiřuje AI sázku: Intel ožívá, Fluence Energy exploduje  
17:58Horská dráha s odměnou na konci roku
16:28Co se stane, když necháme AI dělat naši práci…
15:56FAO: Světové ceny potravin v dubnu třetí měsíc za sebou rostly
14:46Tržby Toyoty byly loni rekordní, zisk ale kvůli americkým clům klesl o 19,2 pct.
14:39JPMorgan: Proč slabá rally může akciím paradoxně pomoci  
12:23Perly týdne: Dobrá kombinace pro akcie a testování Fedu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y