Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nové odhady MF: Nižší růst a vyšší inflace

Nové odhady MF: Nižší růst a vyšší inflace

4.10.2006 11:37
Autor: 

Ministerstvo financí od poslední červencové prognózy změnilo své odhady hlavních ukazatelů české ekonomiky. Z nové prognózy vycházel rovněž návrh rozpočtu na rok 2007.

MF odhaduje, že růst HDP letos dosáhne 6,0 % a v příštím roce zpomalí na 4,9 %. Předchozí odhady byly 6,2 %, respektive 5,0 %. Inflace by měla podle nových odhadů ministerstva letos vystoupat až na 2,8 % (dříve čekalo 2,6 %) a v příštím roce na 3,0 % (2,8 %). Lepší než v předchozí prognóze je odhad nezaměstnanosti, ta by měla letos činit 7,2 % a v roce 2007 klesnout na 6,7 % (oproti předchozím 7,6 %, resp. 7,4 %). Nová prognóza počítá s deficitem veřejných financí 4,0 % HDP, došlo tak ke zhoršení z předchozích 3,7 %. Odhad deficitu na rok 2007 je 4,0 % HDP.

(zdroj: Reuters)


Váš názor
 • A to byla ODS u vlády jen měsíc
  5.10.2006 11:29

  ananas
 • neni se ceho bat
  4.10.2006 12:46

  Jen co prijdou socani zpet k moci odhady se zmeni.Ekonomika poroste minimalne 8% a nezamestnanost bude na 4%.Pevne tomu verim.
  zdenek
  • Je čeho se bát
   4.10.2006 16:41

   Velmi krásná myšlenka, tedy spíše přání, ale proč ? Jen proto že bude socdem vláda ? Co tak ještě poručit větru a dešti ? Obávám se, že to dopadne poněkud jinak, případový model Argentiny se blíží. Jistě poklesne i nezaměstnanost, protože socdem vláda vytvoří další tisíce kancelářských úřednických míst, potom se provedou administrativní úpravy ve sledování nezaměstnanosti a je to. Pěkné budovatelské zítřky náš čekají pod vládou socdem. To Vám to ještě stále nedochází ?
   millin
   • Už se těším na krásné a bezstarostné zítřky
    4.10.2006 18:37

    Co chceme,znovu tu budou komunisté v čele se sociální demokracií a stranickým předsedou p. Paroubkem.Zase se budeme mít všichni dobře.Bohatým vše znárodníme, malím živnostníkům vše zabereme a církvi no té to zabavíme taky protože si znovu stačili nahrabat.Budeme říkat, že je všecno v pořádku, ten státní dluh co máme-uděláme měnu řekněme tak 1 ku 1000 no a jsme zase v přebytku. Přece je to tak jednoduché.Všem dáme práci v nových státních podnicích a družstvech, které založíme tím způsobem, že ozbrojíme dělníky v továrnách a řekneme jim, vždyť je to vaše.Že by znovu Lidové milice, ale pročř ne. Přeci to tak všichni chceme......Pod rudým praporem k rudým zítřkům.
    Živnostník
    • :-)
     5.10.2006 11:14

     Jednak to co popisujete se konat nebude, druhak zkuste trošku popřemýšlet o tom, proč lidé volí komunisty. Část jejich voličů jsou jistěže kovaní zasloužilí soudruzi, ale nemálo dalších voličů získávají i z řad nespokojených, kteří se napálili u "našich" dvou největších partají. Uvedu Vám pár příkladů z nedávné doby: poslanci se nejsou schopni měsíce na ničem dohodnout, za toto nicnedělání pobírají z našich daní tučný plat a teď si ještě mezi sebou rozdělili další korýtka jako předsedové a místopředsedové výborů PS. Vše samozřejmě s příplatky. A tak máme v našem Kocourkově v 200tě členné PS 22 předsedů výborů a 97 místopředsedů ... Kriminálník Pitr místo nástupu výkonu trestu zahajuje "léčení" ve stejné nemocnici kde se léčí i prezident zatímco našinec stojí ve frontě u okýnka příjmu ... Stačí ?
     PaulC
     • svatá pravda
      5.10.2006 11:25

      neumí se dohodnout a čekají podporu od nás...voličů? Proč? Taky jsme vyčetl, že poslanecká sněmovna nás stojí bezmála tři milióny denně....tak kolik to asi bude za čtyři měsíce???? Kolik si vydělá obyčejný člověk v práci za nicnedělání?
      ...
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC