Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

20.4.2007 10:11
Autor: KBC/Patria

Egis předložil žádost o daňové prázdniny
Společnost Egis předložila žádost o daňové prázdniny, kterou by tak mohla prodloužit současné období daňových prázdnin o další dva roky, přesněji řečeno z roku 2008 až do roku 2010. Egis prohlásil, že renovace továren v Budapešti a Kormendu (investice za 6,1 mld. HUF) mu dává právo na daňové prázdniny. Podle maďarských daňových pravidel je 80 % z investic odečitatelné od daňového základu, pokud je žádost úspěšná. Daňová úleva by ale nezbavovala společnost povinnosti odvést tzv. solidární daň, která byla zavedena v září loňského roku.

Náš názor: Zprávu hodnotíme pozitivně, protože je, podle našeho názoru, velmi pravděpodobné, že Egis daňovou úlevu obdrží.

Maďarsko: Na program by se mohlo dostat zrušení měnového pásma
Maďarský tisk spekuluje o tom, že prezident Maďarské národní banky ve včerejší řeči odkazoval na zrušení měnového pásma, když říkal, že cíle centrální banky by mohly být nejlépe naplněny s plnou nezávislostí. V současnosti se může maďarský forint obchodovat v pásmu 240,01-334,76 vůči euru, což není úplně konzistentní se střednědobým inflačním cílem centrální banky. Již dříve centrální banka i ministerstvo financí popřely, že by uvažovaly o zrušení měnového pásma forintu.
Náš názor: Domníváme se, že forint by na základě těchto spekulací mohl posílit.

Comp: Výhled na 1Q07 přinesl zklamání
Podle generálního ředitele společnosti Comp, Jaceka Papaje, kterého cituje dnešní vydání deníku Parkiet, by tržby společnosti v 1Q07 měly meziročně růst o 10-20 %. Zároveň očekává, že marže zůstanou v meziročním srovnání stejné. Společnost by měla těžit z nárůstu veřejného sektoru, když v posledních dvou měsících loňského roku uzavřel Comp kontrakty v hodnotě 15 mil. PLN a během 1Q07 zahájil jednání o kontraktech v hodnotě 21 mil. PLN včetně smlouvy v hodnotě 3 mil. PLN s Kanceláří na ochranu hranic. Papaj také uvedl, že fúze s CSS a transakce s Prokomem probíhají podle plánu.

Náš názor: Je obtížné říci, jestli je to výhled na nekonsolidované nebo konsolidované úrovni. Nicméně v obou případech je pro nás vyjádření generálního ředitele zklamáním. Po slabých výsledcích za rok 2006 čekáme výrazný nárůst tržeb i marží ve 2Q07. Navíc již několikrát generální ředitel naznačil, že v 1Q07 očekává dobré výsledky. Domníváme se, že zpráva by mohla mít negativní dopad na obchodování.

ElstarOils: Chybějící nové pobídky
Parlamentní Komise veřejných financí včera nenavrhla žádné výrazné zlepšení regulace daní ve prospěch biopaliv, podařilo se jí pouze navrhnout mírné snížení spotřební daně, zvýšení pokut pro ropné společnosti, které nebudou míchat biokomponenty a zvýšila dotace zemědělcům, kteří pěstují řepku ze 45 EUR na 90 EUR na hektar.

Náš názor: Očekáváme negativní reakci na tuto zprávu, protože očekávání trhu byla velká, zejména po prohlášení politiků, že z biopaliv udělají palivo konkurenceschopné ostatním palivům. Postup v zavádění nových předpisů je pomalý, i když vítáme zvyšující se pokuty za nedodržování míchání paliv. I nadále zastáváme konzervativní postoj a očekáváme, že ElstarOils svojí první produkci bionafty v roce 2007 bude vyvážet. Zároveň ponecháváme beze změny naše prognózy a ocenění akcií.

Orbis: Hilton plánuje otevření 11 nových hotelů v Polsku
Po otevření prvního hotel ve Varšavě oznámila Hilton Corporation, že chce v příštích pěti letech otevřít ve velkých městech v Polsku 11 nových hotelů. Společnost rovněž uvedla, že v delším časovém horizontu zvažuje otevření levnějších turistických hotelů (Hampton). Společnost Qubus, která v Polsku provozuje 12 hotelů, uvedla, že před fotbalovým šampionátem Euro 2012 urychlí investice do nových hotelů. Orbis naznačil, že se bude držet stávajících investičních plánů, a že bude spokojený pokud bude po roce 2010 provozovat 40 rekonstruovaných turistických hotelů.

Náš názor: Očekáváme negativní dopad této zprávy na akcie společnosti Orbis, protože nové investice různých hotelových operátorů v souvislosti s mistrovstvím Evropy určitě povedou k tlaku na ceny ubytování.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.6.2018
22:05Hrozba nových cel poslala Wall Street do rudé barvy
18:21Čeká velké farmaceutické firmy nový útes?  
17:45Evropa umazala část ztrát, indexy v USA v červeném
17:41Pokles nervozity z obchodní války dovolil eurodolaru korekci ztrát  
16:58ČBA: Nová hypoteční kritéria by loni negativně ovlivnila 30 procent celkového objemu půjček
16:40Rusko a Saúdská Arábie prosazují výrazné zvýšení těžby ropy
16:26Pravděpodobná dlouhodobá tržní cena kryptoměn je nula
15:23Česká zbrojovka a.s.- Oznámení zahájení výplaty pátého úrokového výnosu
14:44Prosil bych jednu soběstačnost. Trumpova nová hrozba Číně v několika číslech
13:46Respektovaný institut Ifo prudce snížil odhad růstu německé ekonomiky
12:55Co investoři do ETF chtějí
11:59Trump na nic nečekal a znovu otřásl s trhy. Trpí i koruna  
10:44Americký prezident Trump pohrozil Číně dalšími cly
10:21Obchodní válka USA – Čína potápí evropské akciové trhy  
9:24Rozbřesk: Nedostatek lidí bariérou pro další růst české ekonomiky, obchodní válka eskaluje
9:11Schodek 50 miliard korun, plánuje vláda pro rozpočet roku 2019
8:58Nová Trumpova hrozba cly, nový plán rozdělení ČEZ, napětí v německé politice. Trhy v úterý zřejmě zahájí níže  
8:45Možnost rozdělení ČEZ: distribuce či obnovitelné zdroje do nové dcery, pak nařídit výstavbu reaktorů
6:32Proč ženy pracují stále více a muži méně?
18.6.2018
22:02Stopy obchodní války zatlačily také Wall Street do ztráty. Dařilo se energetice

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Denní kalendář hlavních událostí
  ČasUdálost
  14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
  14:30USA - Počet nově zahájených staveb