Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nečas: Podnikatelé si zaslouží respekt. Vláda jim chce uvolnit ruce

Nečas: Podnikatelé si zaslouží respekt. Vláda jim chce uvolnit ruce

28.03.2013 12:54, aktualizováno: 28.3. 14:36
Autor: ČTK

Aktualizováno

Vláda chce připravit deregulační balíček, který odstraní řadu administrativních a byrokratických překážek, jež dopadají zejména na malé a střední podniky a živnostníky. Po setkání se zástupci drobných podnikatelů a živnostníků to dnes řekl premiér Petr Nečas s tím, že si tito lidé zaslouží respekt. 

 Premiér podnikatele seznámil také s chystaným protikrizovým opatřením, které umožní odpis investic ve výši sto procent během jednoho roku, s připravovaným dvouletým moratoriem na zvyšování daňových sazeb a spuštěním programů, jako je Zelená úsporám. Ulehčení legislativy by se mělo podle něj týkat například legislativy v oblasti životního prostředí, živnostenského zákona nebo zákona o účetnictví.

"Sdělil jsem jim, že je nepovažuji ani za parazity, ani za sprosté podezřelé, ale že jsou to lidé, kteří si zaslouží celospolečenský respekt za to, že živí sami sebe a své rodiny bez toho, aby natahovali ruku po státu," podotkl. Reagoval tím na slova stínového ministra financí Jana Mládka, který označil živnostníky za parazity, ale později své vyjádření vzal zpět s tím, že je myslel jinak.

 

Nečas jako závažný problém považuje to, že na jednání takzvané tripartity je málo zastoupen hlas živnostníků a malých podnikatelů, který je blokován nejen odbory, ale i velkými zaměstnavatelskými svazy v čele se Svazem průmyslu a dopravy. "Nesu to velmi nelibě," dodal s tím, že pokud by představitelé odborů a velkých podniků trvali na tom, že do sociálního dialogu nechtějí nikoho dalšího připustit, bude premiér vést intenzivní dialog s představiteli malých podniků a živnostníků. 
 
ODS tento týden zformulovala osm priorit pro závěr volebního období do roku 2014, které mají za cíl obnovit hospodářský růst, snížit nezaměstnanost a zvýšit reálné mzdy. Dokument zvaný Agenda 2014 chce předložit ke schválení koaličním partnerům. 

ODS chce například prosadit snížení schodků veřejných rozpočtů pod tři procenta HDP v letech 2013 až 2014. Dále chce dva roky, kdy by se nezvyšovaly daně a odvody. Hodlá také zasáhnout proti růstu cen energií, který podle ní ekonomiku a konkurenceschopnost dusí. U zaměstnanosti hodlá podpořit větší rozšíření částečných pracovních úvazků.


Čtěte více:

Vláda chce dividendy bez daně i snazší odpisy už v roce 2014. Do voleb hodlá ulehčit lidem i firmám
28.03.2013 9:16
Současná koaliční vláda chce voličům vycházet vstříc a zvláště těm ze ...

Váš názor
 •  
  28.03.2013 15:43

  Občan je hmyz,který musí zhynout pod praporem rozvoje.Na zákony sereme,my si s Ústavou a Listinou základních práv každé ráno vytřeme......váš podnikatel
  Firemní demokracie
 • pane premiére,
  28.03.2013 13:42

  podnikatele si zaslouží respekt - to je vyjadření na kterém byste mohl postavit svoji následnou volební kampaň. Začněte třeba například tím, že na dotazy občanů i novinářů např. ohledně pana Béma odpovíte kdykoli a komukoli, pokud jsou vám položeny.Pokračovat by jste mohl tím, že jako precedens - dohlednete na to, aby byli SPRAVEDLIVĚ odsouzeni -potrestání a zavřeni ti, kteří našemu rozpočtu pouštěli dlouhodobě žilou a nebudete se stále vymlouvat, že to není ve vaší kompetenci.A korunovat vaše usilí můžete tím, že znárodníte majetek všem těm,/ stačilo by z částky nad 100 milionů /kteří ho nabyli za benevoletního souhlasu za vladnutí vaši strany a nemohou doložit jeho nabytí. Ulehčil byste práci panu Kalouskovi, který by tak mohl zvolnit ve vydávání dluhopisů.Kvůli vám a vám podobným jsem se jako podnikatel - podnikání již vzdala, firmu prodala, jelikož dotovat "modré"rozmary, které jste většinou proměnily v nechut a u někoho i možná v nenavist k pravicové politice v naší krásné zemi.
  AMN
  • Re: pane premiére,
   28.03.2013 15:39

   Grázlům, uvolnit ruce v životním prostředí!!!!!!oni nám pak naserou svůj rozvoj do studní,zahrad a hlíny.Bravo ať žije podnikání po česku!!!!!!živí přece svoje famílie,které chtějí žít na úrovni!!!!!
   Kecálek
 •  
  28.03.2013 13:30

  A pane Nečasi, co jste tam vlastně doposud dělali?
  Achjo...
 •  
  28.03.2013 13:12

  Nečasi,kdybys jednal, tak jak mluvíš, tak by se ti dalo věřit.
  Homo
  • Věřit? Nečasovi?
   28.03.2013 13:30

   Mě stačí ta předposlední věta, že by chtěl zasáhnout proti růstu cen energií! Si dělá tento papaláš ze všech prdel. Copak neasistoval Topolánkovi se vstupem na energetickou burzu? A to je dnes špatně, že silivou energií určuje trh? Nebo by šel bulharskou cestou snížení cen ca distribuci? Snad nejlépe odebrání lecence ČEZu, né? Proč nejednal o výši podpory obnovitelných zdrojů už v roce 2006 a přihlížel grázlům z ODS jak se připravují na zlodějny ve fotovoltaice? Toto je populistický slib srovnatelný s 13 důchodem, jako kdyby sliboval, že příští rok v lednu zajistí, že nebude mrznout. Tomuhle vyžranému papaláši nelze věřit ani pozdrav.
   mamon
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data