Aktualizováno Index průmyslové aktivity newyorského Fedu se i v listopadu znovu zhoršuje, tentokrát až do záporu. Hodnota -2,21 bodu znamená mírný pokles aktivity. Čekal se naopak růst na 5 bodů z říjnových 1,52. Tento index klesá nepřetržitě od července. Trh po celou tuto dobu sází na obrat směrem vzhůru, který ale ani tentokrát nepřichází.
Průzkum v listopadu ukazuje na propad nových objednávek - příslušný index spadl na -5,53 z 7,75 v předchozím měsíci. Zvýraznil se také propad nevyřízených zakázek. Po předchozích dvou měsících slušného růstu začaly mírně klesat i dodávky zákazníkům.

V oblasti trhu práce čísla naznačují přechod zaměstnanosti od mírného růstu ke stagnaci. Vedle toho ale navíc začala klesat délka průměrného pracovního týdne, což ukazuje na slabší vytíženost firem čelících menší poptávce.
Cenový vývoj je rovněž méně příznivý než v minulém měsíci. Průzkum ukazuje na mírné zvolnění růstu cen vstupů. Proti tomu však ceny produkce začaly klesat, zatímco dříve aspoň mírně rostly. Tlak na marže se tedy zvýraznil.
Zpráva z New Yorku znamená značné zhoršení ve všech směrech, co se týče současné situace průmyslových firem. Celoamerický index ISM se na rozdíl od newyorského indexu v druhém pololetí stabilně zlepšuje a dnešní data tak znovu nemusejí být indikací plošného zhoršení situace v průmyslu. Další částečnou útěchou je fakt, že šestiměsíční výhled vidí firmy v okolí New Yorku stále relativně optimisticky. Index očekávané aktivity se snížil na 37,51 z 40,76 bodu, což je stále hodně nad nulou. Některé dílčí výhledové indexy se v listopadu zlepšily. Přesto celkový dojem z reportu zůstává značně negativní a dolar na něj reaguje oslabením k euru i jenu.