EURUSD
První týden, který není v hledáčku a na titulních stranách Řecko a jeho peripetie, nedopadl pro americký dolar příliš dobře. Pozornost se ubírala spíše na americkou výsledkovou sezonu. Dolar sestoupil k 61,8% úrovni Fibonacciho retracementu a odtud se po pin baru odrazil nahoru zpět k úrovním 1,1000 EURUSD. Tam a zpět překonal i týdenní pivot a nyní nabírá na síle. Pohyb je zřejmě důsledkem pomalu rostoucích výnosů. V příštím týdnu by mohla americká měna využít odrazu od výše uvedené technické úrovně a znovu zaútočit.

USDJPY
Poměrně nudné seance byly k vidění na páru amerického dolaru s japonským jenem. Pár směřoval spíše do strany při podprůměrné volatilitě a mnoho příležitostí pro ziskové obchody nepřinesl. V příštím týdnu by mohl dolar zúročit americká data a na pozadí nevýrazné japonské měny přitlačit na pilu. Přiblížil by se tak hodnotě 125,00 USDJPY, kde se nachází zároveň první rezistence.

SPX500
Ani široký index americké burzy si tento týden za rámeček spíše nedá. Na pozadí americké výsledkové sezóny odepsal tři z pěti obchodních dnů, avšak poklesy byly navíc výrazně vyšší, než růsty. Směřování níže zastavuje (resp. spíše zpomaluje) v současnosti týdenní pivot při technických 2 105 bodech. Zde se nachází i 50ti denní MVA. Pokud si index najde cestu níže a překoná tyto dvě překážky, může odmazat větší část zisků z minulého týdne.

XAU
Videokomentář k aktuálnímu vývoji na trhu se zlatem naleznete ZDE, případně v pondělním vydání denníku E15.
USOil
Ropa na pozadí nepříznivých zpráv z Číny odepisuje a s jednou přestávkou klesá již 2 týdny v kuse. Včerejší minima při 48 USD za barel dorovnaly hodnoty ze začátku dubna a nevypadá to, že ropný pokles je u konce. A to jak z fundamentálního důvodu, tak toho technického. Podporu ropa lokálně nachází až při hodnotě ještě o dolar níže, další zastávka jsou až hodnoty u 44 USD za barel z počátku roku.
