Asijská seance byla jako na houpačce a také vlastně smíšená. Asijské tituly po otevření prudce povolily a propadaly. Jen ty čínské měly dostatek síly vyškrábat se před koncem seance do zeleného teritoria. Japonsko zůstalo v záporu spolu se zbytkem asijsko-pacifických trhů.

V Číně se vyhlašovala poměrně hodně sledovaná makrodata v podobě bilance zahraničního obchodu Číny. Ta se výrazně zhoršila. Vývoz klesl meziročně o 25,4 %, což je největší pokles od května 2009. Více zde.
Čínské indexy CSI300 a Shanghai Composite intraday ukazovaly ztráty i kolem 2 %. Nakonec se akcie v Číně zhouply z prudkých ztrát díky rally na bankovních titulech zpět do mírného plusu. Asijskou seanci tak čínský index Shanghai Composite uzavřel na 2 901,39 bodů ziskem +0,14 %. CSI 300 přidalo +0,09 % na 3 107,67 bodů. Shenzhen Composite prodělal podobný průběh a nakonec uzavřel +0,51 % na 1 750,54 bodů.
Za špatným výkonem japonských akcií stojí makrodata. V Japonsku došlo na vyhlašování japonského HDP za 4Q. Japonská ekonomika nakonec byla v kontrakci -1,1 % proti předchozím -1,4 %. Očekávání bylo pesimističtější, když se čekal propad -1,5 %. Důvodem proč japonská ekonomika neroste, je podle posledního reportu o HDP stále domácí poptávka, která zůstává slabá.
Řada analytiků očekávala, že japonská ekonomika se dostane do růstu, o to větší jsou však japonská data zklamáním. Teď se myšlenky investorů ubírají spíše tím směrem, jestli první čtvrtletí roku 2016 neuvrhne japonskou ekonomiku do stavu technické recese – definovanou jako kontrakce po dobu dvou po sobě jdoucích čtvrtletí, když výhled pro růst globální ekonomiky je také slabý. V očích obchodníků také roste velikost výzvy, které bude v nejbližší době čelit premiér Shinzo Abe.
Slabý výkon ekonomiky bude dále udržovat Bank of Japan pod značným tlakem nadále rozšířit míru stimulace ekonomiky pomocí svých nástrojů. Nepříznivá data rozdmýchávají i spekulace o tom, že by premiér Abe mohl zpozdit zvýšení spotřební daně z 8 na 10 %, což bylo původně v plánu na duben.
Japonský index Nikkei 225 propadl o -0,76 % na 16 783,15 bodů a širší index TOPIX se propadl -1,04 % na 1347,72 bodů.
Ostatní trhy v Asii obchodovaly podobně jako ty japonské. Jihokorejský Kospi se propadl o -0,6 %, australský S&P/ASX200 klesl -0,68 % na 5 107 bodů.