Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Sněmovna reprezentantů schválila těsnou většinou rozpočtový balíček

Sněmovna reprezentantů schválila těsnou většinou rozpočtový balíček

22.09.2021 8:45
Autor: ČTK

Americká Sněmovna reprezentantů dnes schválila těsnou většinou balíček rozpočtových opatření. Ten obsahuje například pozastavení limitu výše federálního dluhu do roku 2022 nebo opatření na podporu lidí, které zasáhly přírodní katastrofy, a uprchlíků, uvedla agentura AP. Velkou kritiku vzbudilo stažení z balíčku opatření, které zaručovalo financování izraelskému protiraketovému systému Železná kopule.

Pro balíček hlasovalo 220 členů Sněmovny reprezentantů, proti bylo 211 zákonodárců. Hlasování bylo striktně podle stranické příslušnosti. Podle agentury AP budou mít Demokraté obtíže se schválením opatření v Senátu, kde přesnou polovinu mandátů drží Republikánská strana, jejíž představitelé jsou většinou proti balíčku.

Republikáni jsou kritičtí především k pozastavení pravidel, jež omezují federální zadlužení. Podle některých z nich se jedná o "bianko šek" pro vládu prezidenta Joea Bidena. Republikánští senátoři mohou vládě znepříjemnit život obstrukcemi. Administrativa totiž potřebuje, aby rozpočtový balíček byl schválen do 1. října, kdy v USA začíná nový fiskální rok. "Je to zahrávání si s ohněm," uvedl o možnosti, že by se nepodařilo schválit zákony včas, předseda demokratických senátorů Chuck Schumer.

Velkou debatu také vyvolalo rozhodnutí stáhnout z rozpočtového balíčku opatření, které mělo poskytnout jednu miliardu dolarů (22 miliard korun) Izraeli na jeho protiraketový systém Železná kopule. Šéf republikánských zákonodárců ve Sněmovně reprezentantů Kevin McCarthy uvedl, že Demokraté "kapitulovali před antisemitskými náladami svých radikálních poslanců". Vůdce demokratické většiny ve Sněmovně Steny Hoyer slíbil, že do konce týdne podá nový návrh zákona, který bude s prostředky na izraelský systém počítat. Zákon by podle něj měl být projednán ve zrychleném řízení.


Čtěte více:

Růst nerůst mezd, nedostupné bydlení i chyba dekády. Nový MakroMixér s Danem Prokopem
22.09.2021 6:06
Tři palčivá ekonomická témata, jeden exkluzívní host. Dnes o růstu ner...
Dukovanský tendr by mohla po volbách vypsat ještě současná vláda, řekl Havlíček
21.09.2021 17:48
Tendr na stavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany by mohla po s...
Maďarská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu na 1,65 procenta
21.09.2021 17:57
Maďarská centrální banka dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0...
Rychlý obrat do zeleného teritoria na Nasdaq, DRS/A +3,75 %
21.09.2021 22:07
Dnešní obchodní seance v zámoří byla částečným opakem té včerejší, kdy...
Evergrande slíbila, že uhradí úroky z domácích dluhopisů splatné ve čtvrtek
22.09.2021 8:28
Hlavní divize zadlužené čínské realitní společnosti Evergrande oznámi...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.05.2025
13:07Týdenní výhled: Fed sazby nezmění, ČNB nejspíš ano. Z našich tipů reportují AMD, PLTR, UBER nebo MELI  
12:32Evropské akcie začínají týden smíšeně. Zlato se opět zvedá  
11:50ČEB, a.s.: Informace o výplatě výnosu s rozhodným dnem 4. května 2025
11:39Legendární investor Warren Buffett míří do penze. Nahradí ho Greg Abel
11:32Květnová důvěra investorů se v eurozóně zotavila po dubnových obavách o dopadech cel
11:22Hledá se nový šéf Tesly? Změnil by výrazně atraktivitu akcií?
10:38Výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV SE oznámil výsledek prvního čtvrtletí. Čeká vytěžení certifikace dle standardů NATO do hospodaření
10:12NUPEH CZ s.r.o.: Výroční zpráva za rok 2024
9:36Erste převezme kontrolní podíl v třetí největší polské bance. Kvůli financování zruší zpětný odkup akcií v objemu 700 mil. EUR
9:10Rozbřesk: Proč se akcie vrací na úrovně před “dnem osvobození” a je to udržitelné?
9:0694letý Warren Buffett odejde do důchodu. Jeho nástupcem má být Greg Abel
8:50Trumpovy celní hrátky pokračují, Buffett odchází na odpočinek a ČEZ na volebním programu politiků  
6:29Co čeká kapitálové trhy v příštích deseti letech podle Amundi?
04.05.2025
14:44Co dělat, když se dlouhodobé dluhopisy chovají jako akcie? Postřehy Fidelity
8:31Víkendář: Prudký růst ziskovosti evropských bank jako důsledek protiinflační politiky ECB
03.05.2025
14:37PIMCO: Přichází změna investičního paradigmatu, posun k novému ale bude trvat dlouho
8:21Víkendář: Podle nové studie hrála politika ECB při snižování inflace jen podružnou roli
02.05.2025
17:20Evropa směřuje k rovnováze, USA se budou letos (opět) spoléhat na spotřebitele?
16:48TikTok dostal v EU pokutu 530 milionů eur za nedostatky při ochraně dat
16:19S&P 500 stoupá a přesně po měsíci maže ztráty z cel  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Berkshire Hathaway Inc (03/25 Q1)
ON Semiconductor Corp (03/25 Q1, Bef-mkt)
Palantir Technologies Inc (03/25 Q1, Aft-mkt)
Tyson Foods Inc (03/25 Q2, Bef-mkt)
Vertex Pharmaceuticals Inc (03/25 Q1, Aft-mkt)
16:00USA - Index ISM ve službách
22:05Ford Motor Co (03/25 Q1)
22:05Mattel Inc (03/25 Q1)
22:15Clorox Co/The (03/25 Q3)