Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  

Wall Street nedokázala navázat na předešlou rally, ale Nvidia vyšplhala na nová maxima

09.01.2024 22:00
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Americké akciové trhy prošly po včerejší rally konsolidací a investoři se při absenci nových zpráv nechtěli pouštět do žádných větších akcí. Žádná významnější makrodata nás nečekají ani ve středu, a tak se hlavní pozornost pomalu přesouvá na čtvrteční čísla ohledně americké inflace za prosinec, která by měla udat další směr trhům. Hlavní indexy na Wall Street během dnešního dne spíše přešlapovaly na místě, když nejslabší z hlavní trojky indexů byl DJIA , zatímco Nasdaq 100 si dokázal připsat již třetí růst v řadě. 

Index DJIA stahovaly dolů především akcie Chevron, Verizon a Walt Disney. Propad akcií Verizon přišel v návaznosti na velmi silný minulý týden, kdy tento titul získal úctyhodných 6,6 %. Co se týče vítězů, tak indexu S&P 500 jednoznačně dominovaly akcie Juniper Networks, které zaznamenaly nejvyšší růst za posledních 20 let. Akcie Juniper posílily o více než 20 % poté, co se ve Wall Street Journal objevily zprávy, že tato technologická společnost je v pokročilé fázi jednání o jejím převzetí téměř sto let starou firmou Hewlett Packard

K nezastavení byly opět akcie Nvidia, které si dnes připsaly již čtvrtý růst v řadě. Tento titul včera prolomil dlouho a urputně odolávající technickou rezistenci kolem 500 USD. Po proražení této rezistence přitahuje tento titul ještě více pozornosti investorů než obvykle. Včera tento titul zaznamenal 36% nárůst zobchodovaného objemu proti svému průměru za poslední rok a dnes byl tento objem ještě vyšší než včera. Z pohledu teorie technické analýzy je pozitivním znakem, když je růst akcie doprovázen i růstem objemů, což je považováno za potvrzení daného trendu. 



Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.06.2026
18:10Setrvačné akcie jsou opět v kurzu. Jak se chovají během nafukování a vyfukování bubliny?
16:49KKCG Financing a.s.: Oznámení o osmé výplatě úrokového výnosu
15:49Analytický radar: AI rally nekončí. Hardware bere vše, software krvácí a lano se začíná napínat
14:43Silná data z trhu práce mění očekávání. Trh začíná počítat s růstem sazeb  
12:05Banka of America vidí na trhu mnoho varovných signálů. Je čas vybírat zisky, tvrdí
11:14Zájem o AI se mísí s obavami ze souboje o kapitál. Akcie dnes převážně rostou  
11:05Průmyslová výroba v Německu poprvé od útoku na Írán vzrostla, zvýšil se i vývoz
10:47Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2348241048
10:15OpenAI podala žádost o vstup na burzu. S IPO zatím počítá na podzim
9:21Zisk Bezvavlasy.cz narostl v 1Q o 155 procent. Po dokončení transformace chce vytěžit synergie
8:51Rozbřesk: Revidujeme vzhůru výhled na sazby ČNB, zvýšení bude ve hře již v červnu
8:51ČEZ bojuje s Gazpromem, Apple posouvá Siri a OpenAI oficiálně zamíří na burzu  
5:54Arnott: Obří IPO SpaceX, OpenAI a dalších mění pravidla hry na burze a vysávají kapitál z trhu
08.06.2026
16:29PODCAST Týdenní výhled: Trojice problémů tížící trhy a rekordní IPO SpaceX  
15:19Nový „největší problém“, umělá inteligence a Fed
12:03AI teprve začíná, tvrdí Huang. Výprodej techu je podle něj šance na nákup  
11:25Míra nezaměstnanosti v Česku klesá. Ale jen opticky
11:09Zatímco v Evropě doznívá propad akcií, Amerika se po víkendu bude snažit zvednout  
10:39Růst japonské ekonomiky v prvním čtvrtletí po zpřesnění dat zrychlil méně
10:29Léky na obezitu míří za hranice USA. Eli Lilly a Novo Nordisk cílí na globální trh, klíčovou roli sehraje cena

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
16:00USA - Prodeje starších domů