Čtvrteční obchodování na Wall Street se neslo v částečně kladném duchu, a to po komentářích prezidenta USA Donalda Trumpa na ekonomickém fóru, kdy vystoupení bylo online a týkalo se například diskuse k možnému zvýšení produkce břidličné ropy v USA a tím vytvoření tématu pro Saudskou Arábii a OPEC ke snížení ceny ropy a tím vytvoření tlaku na Rusko, což by mohlo ovlivnit dřívější ukončení konfliktu na východě Evropy.
Naopak seance s technologickými akciemi byla v dnešní den slabší, a to hlavně díky polovodičovému odvětví, které bylo negativně ovlivněno výsledky jihokorejské společnosti SK Hynix, která sice od reportovala lepší než očekávaná čísla za předešlé čtvrtletí, nicméně na obchodování působily obavy k znovu rozpoutání obchodní války mezi USA a Čínou a zákazu vývozu technologií právě do Číny, která patří mezi největší odběratele na světě.
Obchodování v zámoří bylo klasicky doprovozeno o týdenní žádosti o dávku v nezaměstnanosti v USA, kdy doručené číslo bylo takřka v rámci konsensu, přesněji 223.000 versus 220.000 odhad.
Výsledková sezóna za předchozí kvartál je v plném proudu a dnes prezentovala svá čísla a výhled například aerolinka American Airlines, která sice od reportovala lepší, jak očekávaná čísla, kdy EPS 0,86 porazil odhady o 32 % a při tržbách o málo výše než konsensus. Problémy ovšem nastaly při výhledu, kdy aerolinka počítá se ztrátou 40 centů na akcii v 1Q a současně slabší odhady pro celkový výhled, což je v nepříjemném kontrastu s konkurencí. Akcie odepsaly přes 8 %, což bylo nejvíce od loňského května.
Mnohem hůře se po reportu čísel „vydařila“ obchodní seance společnosti z videoherního průmyslu, přesněji . Akcie se propadly cirka o 18 % skrze slabší než očekávaný finanční výsledek + se ke všemu přidaly nízké prodeje EA Sports FC 2025 či herního titulu Dragon Age: The Veilguard.
Větší zklamání se nevyhnulo investorům v polovodičovém sektoru, a to z důvodu v úvodu článku zmíněném. Nizozemský výrobce strojů se propadl přibližně o 3 %, či AMD po tristním úvodu obchodování nakonec nezaostaly příliš za včerejším dnem.
Nejlepším indexem byl průmyslový Dow Jones Industrial Average +0,9 %, průměr S&P 500 posílil o 0,5 % a technologický index Nasdaq Composite díky výše popsaným potížím příliš velkou změnu nezaznamenal.
EUR/CZK 25,10, USD/CZK 24,07, EUR/USD 1,0425, WTI 74,54 USD/barel, Brent 78,32 USD/barel, Troyská unce zlata 2.757 USD