Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Český maloobchod v červenci: Silné prodeje aut

Český maloobchod v červenci: Silné prodeje aut

4.9.2013 9:57
Autor: David Marek

 Tak výrazný nárůst obratu jako v červenci obchodníci již 30 měsíců neviděli. Maloobchodní tržby meziročně stouply o 4,0 procenta. Nicméně značně tomu pomohl kalendář, červenec měl totiž o dva pracovní dny více než stejný měsíc předchozího roku. Bez tohoto faktoru by tržby stouply o 0,7 procenta.

Výrazně se na celkových výsledcích podepsaly tržby z prodeje a oprav automobilů, které stouply o 10,7 procenta. Příznivý výsledek naznačovaly údaje o registraci nových i ojetých automobilů. I když tentokrát bylo meziroční srovnání statistik registrací ztíženo loňskými problémy s novým registrem automobilů.

Maloobchodní tržby bez zahrnutí automobilů meziročně stouply o 1,4 procenta, bez vlivu vyššího počtu pracovních dní by ale klesly o 0,7 procenta.

Jak je v posledních letech zvykem, nejsilněji roste obrat v prodeji počítačů a mobilních telefonů. V červenci tržby v této oblasti meziročně vzrostly o 9,0 procent. Tento trh je dnes trojnásobně větší než před deseti lety. Ještě silnější vzestupný trend přinesl internet. Tržby internetových obchodů v červenci meziročně stouply o 25,8 procenta. Za posledních deset let se obrat na internetu zvýšil více než sedminásobně. Ve většině ostatních segmentů maloobchodního trhu došlo k mírnému meziročnímu zvýšení. Výjimkou byl prodej pohonných hmot. Zdražení benzínu a nafty v posledních třech měsících se promítlo do poptávky po pohonných hmotách a tržby z jejich prodeje reálně klesly o 4,1 procenta ve srovnání s loňským rokem.

V prvních sedmi měsících letošního roku se maloobchodní tržby meziročně snížily o 0,5 procenta. Zbytek roku by však měl být příznivější a za celý rok prognóza ukazuje na stagnaci maloobchodu.

obr


Váš názor
  • to je jako zlý sen tyhle neuveřitelně prázdné a nic neříkajicí članky
    4.9.2013 17:55

    tento članek je pane Marku jeden z vašich nejhorších blábol na blábol a proto mi v autosalonech nabizeji hroamdy aut které nejdou na odbyt , počitačoví prodejci si zoufaji jak to jde všecko do haje apod. Je to marný je to marný je to marný ...... Ještě by to chtělo větu o tom jako že bude líp nebo v roce 2015 bude růst Děs a hrůza a tohle píše hlavní analytik Patrie jací jsou ti za nim ...... Tak pravil legendarní investo ranalytik a ekonom slavný Martík přímo z Greenlandu ......
    martík
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba