Data z amerického průmyslu přichystala příjemné překvapení. Březnový růst výroby dosáhl 0,7 procenta oproti odhadu na úrovni 0,5 procenta. Pozitivní dojem z čísel pak ještě vylepšuje revize února - růst v tomto měsíci činil 1,2 procenta, zatímco dosud se uvádělo 0,6.

Růst znovu pomohla vylepšit těžba, kde se produkce zvýšila o 1,5 procenta. Hlavní slovo ale měl zpracovatelský průmysl. V rámci něj lze vyzdvihnout produkci ropných produktů stoupající o 3,2 procenta. Dále se o 1,5 procenta zvedla výroba letadel o 0,9 procenta výroba počítačů a elektroniky. Naopak brzdou byla v březnu výroba aut klesající o 0,8 procenta, ovšem po velmi silném únoru. Snižovala se rovněž produkce potravin.
Meziroční srovnání ukazuje na zrychlování výroby na 3,7 procenta z 3,5 procenta v únoru. Ačkoli se v číslech mohlo částečně promítnou dohánění slabého přelomu roku, jde o překvapivě dobré výsledky. Průzkumy průmyslové aktivity ani zprávy o objednávkách takto silný odraz vzhůru neindikovaly. Spolu s vyšším výkonem sektoru se také zvyšuje využití kapacit, které se v březnu dostává na 79,2 procenta. Nejvíce využitá je kapacita v těžebním průmyslu.
Rostoucí využití kapacit společně se zásobou volných prostředků ve firemním sektoru vytváří podmínky pro rychlejší růst investic. Může také vést ke zlepšení na trhu práce. Průmysl sice příliš nenavýší celkový růst zaměstnanosti, ale případné tlaky na zvyšování mezd se mohou posouvat i dál do ekonomiky. V tomto smyslu jsou silná průmyslová data argumentem ve prospěch dalšího útlumu měnového stimulu a podporují i úvahy o následném růstu sazeb v příštím roce. Dnešní zpráva z průmyslu proto pomohla dolaru téměř smazat ztráty vůči euru z průběhu dne. Proti jenu dolar posiloval jen krátce a nevýrazně.