Aktualizováno Index výrobní aktivity richmondského Fedu i v září pokračuje v růstu, aktuálně je nejvýše od března 2011. Index průmyslové aktivity v záři vystoupal na 14 bodů a oproti předchozímu měsíci si o dva body polepšil. Trh očekával pokles indexu na 10 bodů a zveřejněná čísla proto znamenají pro trh positivní překvapení, které dává sílu také dolaru.

Struktura indexu je příznivá, druhý měsíc v řadě rostou nové objednávky a skokově se v září zvýšil subindex zaměstnanosti v průmyslu (z 10 b. na 17 b.). O více než polovinu se snížil objem nevyřízených objednávek a zkrátila se také průměrná dodací lhůta u zakázek. Výrobci jsou navíc optimističtí ohledně budoucího vývoje, když v následujících šesti měsících očekávají růst objemu produkce a zvýšenou poptávku po své produkci.
Z cenových indexů vyplývá, že meziměsíčně vzrostly výrobcům náklady, avšak zdražení na straně vstupů bylo v září částečně kompenzováno vyššími cenami, za které průmyslníci prodávají svoji produkci.
Data richmondského Fedu jsou druhým regionálním indexem, který indikuje posilování průmyslového sektoru v USA. Již dříve zveřejněný index průmyslové aktivity pro oblast New York vystřelil nejvýše za posledních pět roků. Naopak index aktivity sestavovaný filadelfskou rezervní bankou (Fed) se v září meziměsíčně snížil na 22,5 bodu z 28 b. v srpnu. Celkový obrázek o kondici amerického průmyslu přinese celostátní index ISM.
Dnes byl v USA zveřejněn také index PMI, který se v září, dle předběžných čísel, udržel na úrovni z předchozího měsíce 57,9 b., a zůstává pevně nad hladinou padesáti bodů, která indikuje pokračující zlepšování podmínek napříč průmyslovým sektorem. Dolar díky zveřejněním číslům umazává ztráty vůči euru a aktuálně se obchoduje se ztrátou 0,09 % oproti evropské měně.