Aktualizováno Červencová data o osobních financích Američanů ukazují, že na straně příjmů zůstává slušná dynamika. Meziměsíčně se příjmy zvýšily o 0,4 procenta, za čímž stojí 0,5procentní růst mezd a stále slušný kapitálový příjem, tentokrát hlavně z rent. Výdaje stouply za červenec o 0,3 procenta a stejně tak zopakovaly výkon z předešlého měsíce. Nejrychleji stoupaly výdaje za zboží dlouhodobé spotřeby, mírně pak za služby a běžnou spotřebu.
V důsledku lehce zaostávajících výdajů opět vzrostly úspory. Míra úspor se posunula výš na 4,9 procenta disponibilního důchodu.
Meziročně dochází u příjmů ke zrychlení na 4procentní růst. Osobní výdaje jsou o 3 procenta výš. Inflace měřená deflátorem PCE dosáhla 0,6 procenta a reálný růst příjmů a výdajů by tedy byl zhruba o toto číslo menší. Jádrová inflace v cenách výdajů se nachází na 1,6 procenta a oproti předchozím měsícům mírně poklesla.
Zatímco příjmy vyšly v souladu s odhady, výdaje mírně zaostaly, ovšem při vzestupné revizi června. Ve výsledku data nepřinášejí takové překvapení, na které by měly finanční trhy reagovat.
Čísla zároveň zapadají do informací, které jsme z července už dostali. Potvrdil se lepší růst mezd a zvýšená poptávka po zboží, přičemž další složky příjmů a výdajů pohled moc nemění. Pozornost se nyní upře na srpnová čísla, která dostaneme v rámci reportu z trhu práce. Udržení tempa tvorby pracovních míst vytváří prostor pro další nárůst poptávky, ovšem bude záležet také na dynamice mezd. Zopakování jejich červencového růstu by bylo dobrou zprávou.