EURUSD
Euro umazávalo tento týden část brexitových ztrát a zacelilo gap, který vznikl pondělním otevřením. Závěrem týdne však další růst brzdí týdenní pivot. Pravděpodobně euro takto vysoké úrovně neudrží a může začít otáčet směrem dolů. Jak postupně bude opadat dění kolem Brexitu, kdy konečné rozhodnutí o odchodu bude projednáno až po odchodu Camerona, tak budou znovu brány v potaz hlavně makrodata z Evropy a USA.

USDJPY
Jen dokázal proti dolaru díky Brexitu posílit a udržet se v klesajícím trendu. V Japonsku se nyní daří jak jenu, tak tamním akciím a pravděpodobně rostoucí nervozita může působit příznivě pro japonské akcie. Z technického pohledu lze na grafu vykreslit Fibonacciho vějíř, který je na tomto měnovém páru patrný od února letošního roku. Odraz od úrovně 38,2 % může naznačit další pád a jen může pokračovat v posilování vůči dolaru.

SPX500
Americký akciový index S&P 500 jakoby už zapomněl, že bylo nějaké hlasování v Evropě a umazává významnou část ztrát. Velmi důležité je, že dokázal překonat exponenciální klouzavé průměry a technická analýza je mu dále nakloněna. Postupně by tento index mohl růst až k historickým hodnotám, ale je možné, že v následujícím týdnu dojde k mírné korekci zpět k EMA 50.

USOil
Americká lehká ropa WTI se stabilizovala pod hranicí 50 USD za barel a zároveň se dokázala udržet nad EMA 50. K tomu pomáhají i zprávy z ropného trhu, kdy v tomto týdnu došlo ke snížení ropných zásob v USA. Zajímavé je, že všechny tři klouzavé průměry jsou momentálně seřazeny vzestupně a tento fakt tak poukazuje na možný další růst.

XAU
Zlato je jasným vítězem rostoucí nervozity, které spustil výsledek hlasování o Brexitu. Tato komodita dokázala bez komplikací překonat 1 300 USD za trojskou unci. Na víc současná situace, kdy na trzích panuje značná nervozita, dále nahrává růstu zlata. Zároveň se tato komodita dokázala ukázkově odrazit od týdenního pivotu a mohla by tak pokračovat k letošním maximálním hodnotám na 1 358 USD za trojskou unci.
