GBPUSD: Index relativní síly RSI se nachází v neutrálním pásmu na 58 bodech. Oscilátor MACD se přestal vzdalovat od signální linky, což může značit konec posilování libry. Parabolický indikátor SAR značí up trend. Fractal naopak signalizuje down trend.
Preferovaný scénář: SHORT pozice. Dolaru se může dařit opět posílit na základě zveřejnění večerních zápisků z FOMC a případných lepších výsledků žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Očekávaný pohyb směrem k S1 na 1,2927 GBPUSD.
Alternativní scénář: LONG pozice. Libra může navázat na příznivá data z britského trhu práce a rozšířit svoje zisky až směrem k dennímu R1 při hodnotě 1,3106 GBPUSD. Pohyb přes tuto hranici je však v tuto chvíli nepravděpodobný.
Klíčové denní technické úrovně:
R2 – 1,3166
R1 – 1,3106
Pivot – 1,3025
S1 – 1,2927
S2 – 1,2810

Komentář: První post-brexitová data z britského trhu práce byla velikým překvapením v pozitivním slova smyslu. Analytici očekávali přírůstek žadatelů o podporu v nezaměstnanosti v počtu 9 500 (dle agentury Reuters), realitou však byl úbytek o 8 600 žadatelů. Úroveň nezaměstnanosti se při tom udržela na očekávaných 4,9 %. Příchozí čísla tak zatím vyvracejí teze o katastrofických dopadech brexitu na britskou ekonomiku a poskytla libře novou podporu pro zpevnění vůči dolaru od svých minim. Nedávné kroky Bank of England v podobě snížení základní úrokové sazby a rozsáhlejší podpora odkupu dluhopisů a silná data z USA včetně spekulací na zvýšení základní sazby Federal Reserve v září/prosinci tohoto roku však libře do budoucna příliš prostoru nedávají.