Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
MPO Milan Urban ...

MPO Milan Urban ... "Otázka prodeje 16 % akcií ČEZ je věcí jednání"

12.08.2004 12:11
Autor: 

Mediální "holomajzna", rozpoutaná včera kolem údajných úvah o prodeji 16 % akcií elektrárenské společnosti ČEZ, pokračuje i dnes. Před několika okamžiky přinesla agentura Bloomberg následující informace, nyní z úst ministra průmyslu a obchodu Milana Urbana během tiskové konference s novináři:

* Na otázku prodeje celého státního podílu v ČEZ: "Strategie ve vztahu k ČEZ je v tomto okamžiku vedena snahou vybudovat velmi silnou entitu, především formou akvizic. Tato strategie je správná a já ji plně podporuji. Jenom tehdy - tedy až se ČEZ stane silným hráčem na poli elektroenergetiky v celém regionu - bude možno uvažovat o nějaké formě fúze nebo ´sňatku´."

* Na otázku prodeje 16 % akcií ČEZ a ponechání si zbylých 51 %: "Tento typ debaty se nedá vyloučit. Je tažena snahou získat výnosy z privatizace a použít je na veřejné rozpočty. Nejsem velkým příznivcem tohoto kroku, ale jsem ochoten o něm diskutovat. Muselo by k tomu však dojít za konsenzu Ministerstva financí, Ministerstva průmyslu a obchodu a managementu ČEZ. Pokud k takovéto dohodě dojde, je možno přemýšlet o prodeji. V tuto chvíli je však celá záležitost otevřená." Petr Žabža, Patria Direct

Zdroj: agentura Bloomberg, 11:19


Váš názor
  • Opisovati a mlčeti?
    12.08.2004 16:23

    Milý pane Žabžo, jaké je Vaše hodnocení prohlášení ministra Urbana? Jste přece analytik, či ne? Pepé
    Pepé
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data