Aktualizováno Osobní příjmy a výdaje amerických spotřebitelů v listopadu vykázaly zlepšení. Disponibilní příjmy stouply o 0,6 procenta, výdaje o 0,4 procenta, přičemž v předchozím měsíci činila změna 0,1, respektive -0,1 procenta. Zatímco příjmy překonaly odhadovaný 0,3procentní růst, výdaje vyšly v souladu s očekáváním.
Deflátor osobních výdajů na spotřebu (PCE) za listopad klesl o 0,2 procenta, takže růst výdajů byl v reálném vyjádření ještě o trochu vyšší, 0,8 procenta. O 2,9 procenta rostly výdaje na zboží dlouhodobé spotřeby po poklesu v předchozím měsíci. Nákupy aut stály zhruba za polovinou tohoto nárůstu. Mírnější růst registrují výdaje na zboží běžné spotřeby a služeb - v obou případech o 0,3 procenta.
Samostatně zveřejněná statistika objednávek zboží dlouhodobé spotřeby uvádí za listopad růst o 0,7 procenta po 1,1procentním říjnovém růstu. Po očištění o vliv objednávek dopravních prostředků činil růst 1,6 procenta. Dopravních prostředků se meziměsíčně objednalo o 1,1 procenta méně. Stojí však za tím propad u letadel, zatímco aut se naopak objednalo o 3,5 procenta víc. Celkové číslo táhly vzhůru objednávky strojů, které však v posledních měsících zpomalují, a dále objednávky počítačů. Naopak u kapitálového zboží došlo k poklesu objednávek o 2,6 procenta.
Jak celkový růst objednávek, tak očištěná data znamenají zpomalení oproti předchozímu měsíci, ve srovnání s odhady jsou však pozitivním překvapením. Spolu s daty o osobních příjmech a výdajích se tak přidávají k příznivým zprávám z americké ekonomiky z tohoto týdne. Známek lepšího vývoje největší ekonomiky přibývá, finanční trhy však koncem roku nijak euforicky nereagují, protože hlavní riziko pro příští rok - fiskální politika - je stále nevyřešené.