Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pimco: Deset „investičních“ bodů ze zasedání MMF

Pimco: Deset „investičních“ bodů ze zasedání MMF

07.05.2018 12:54
Autor: Redakce, Patria.cz

Centrální bankéři, ministři financí i zástupci soukromého sektoru se před několika dny sešli ve Washingtonu na zasedání Mezinárodního měnového fondu. Společnost Pimco svým klientům přináší deset hlavních bodů, které byly na setkání diskutovány a jsou relevantní zejména z pohledu rozvíjejících se trhů (EM).

Za prvé, politika je důležitější než ekonomika. Ukazuje se to zejména v oblasti americké obchodní politiky, protože právě ta a s ní související nově zaváděné sankce a cla budou jedním z hlavních faktorů určujících vývoj na trzích v letošním roce. K tomu se přidává vliv fiskální stimulace v USA, která přichází v době, kdy vrcholí ekonomický cyklus, tudíž bude mít mimo jiné dopad na monetární politiku Fedu. To vše také znamená, že velká část rozvíjejících se trhů „je v rukou Spojených států“. 

Za druhé, v rámci geopolitického vývoje se zdá být klíčový současný konflikt mezi Washingtonem a Pekingem týkající se vzájemného obchodu. Tento problém nemá podle Pimca jednoduché a rychlé řešení a i když trhy zatím na související frikce doposud reagovaly jen málo, někteří investoři se již začínají obávat, že frikce budou mít negativní dopad na globální ekonomiku.

Za třetí, Rusko a Venezuela budou ovlivňovány sankcemi, o kterých rozhodují zejména Spojené státy. Týká se to především první jmenované země. Podle Pimca je vzdálená možnost skutečně tvrdých sankcí, které by zahraničním investorům bránily v nákupu ruských obligací. V případě Venezuely je ale utažení sankcí pravděpodobnější.

Za čtvrté, ve vývoji Kolumbie, Mexika a Brazílie budou hrát klíčovou roli přicházející volby. V Brazílii je kvůli velkému počtu možných vítězů a koalic v podstatě nemožné výsledek voleb predikovat. V Mexiku bude pravděpodobným vítězem Andrés Manuel López Obrador a investoři spekulují zejména nad tím, zda by jeho vítězství mohlo znamenat konec snah o fiskální konsolidaci. 

Za páté, podle lidí, kteří se zasedání MMF zúčastnili, je růstový a inflační výhled pro EM celkem pozitivní. Nečeká se příchod krize, určitou výjimkou mohou být země jako Turecko. Hlavním rizikem pro EM jako celek je vývoj americké monetární politiky a zvedání sazeb v USA. 

Za šesté, investoři si na EM stále více vybírají a začali být opatrnější. Podle Pimca už je například jen málo investorů, kteří jsou ochotni nakupovat libanonské obligace, protože v této zemi se poměr dluhu k HDP pohybuje kolem 150 %.

Za sedmé, v roce 2017 proudil kapitál do EM rychlým tempem a zatím se zdá, že letošní rok se vyvíjí podobně. Podle Pimca to již nebude odraženo v rostoucích valuacích aktiv na EM, ale „technický obrázek vyznívá i nadále pozitivně“.

Za osmé, podle Pimca je výhled slušný i v oblasti komodit, což bude prospívat zemím jako Saúdská Arábie, Katar, Kuvajt či Omán, ale již ne zemím jako Indie.

Za deváté, pokračuje honba za atraktivními a relativně bezpečnými výnosy. V tomto smyslu Pimco zmiňuje možnou atraktivitu Egypta a Argentiny, kde „zvedání sazeb ukazuje na to, že vláda je skutečně rozhodnuta udržet měnovou stabilitu“. 

Za desáté, brazilské sazby se nacházejí na historických minimech a to se znatelně promítá do chování domácích investorů. Ti se již nemohou těšit vysokým domácím výnosům a rozšiřují řady těch, kteří vyšší výnosy hledají po celém světě.

Zdroj: Pimco


 
 

Čtěte více:

Pimco varuje před přílišným optimismem v Evropě
23.01.2018 17:00
Eurozóně se konečně podařilo zařadit se mezi ekonomiky, které si užíva...
Pimco: Čína zpomalí více, než se čeká. Indie bude těžit ze současné bolesti
30.01.2018 7:53
Podle odhadů společnosti Pimco nateklo v roce 2017 do trhů rozvíjející...
Rozbřesk: Emerging markets opět na koni a další test poptávky po českých bondech
07.02.2018 9:13
Ty tam jsou časy, kdy novinovým titulkům dominovaly obavy z prudkého z...
Pimco: Akcie stále ano, ale už ne ty americké
06.03.2018 15:22
Do nového roku trhy vstoupily s větrem v zádech. Akcie si připisovaly ...
Pimco: Za slabým dolarem nehledejte žádnou záhadu
15.03.2018 6:46
Chování dolaru je pro řadu investorů a traderů již od prezidentských v...
Pimco: Recese do pěti let, zajímavé jsou akcie v Japonsku a komodity
28.03.2018 10:50
Investiční společnost Pimco ve svém posledním výhledu tvrdí, že synchr...
Pimco: Inflace se zvedá, komodity budou opět v kurzu
18.04.2018 11:00
Nejeden investor se domnívá, že inflace je problémem historie, ale ta...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y