Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Goldman sází na Netflix a Expedii

Goldman sází na Netflix a Expedii

09.01.2019 18:02

Goldman Sachs se domnívá, že po prudkém propadu cen akcií Netflixu je tento titul jedním z nejatraktivnějších v oblasti internetu. Poukázat bych na to dneska chtěl krátce zejména proto, že minulý týden jsem se této firma a akcii také trochu věnoval a dospěl jsem k trochu jinému závěru. A chtěl bych také krátce psát o dalším z čerstvých tipů od Goldmanů – akciích společnosti Expedia.

Banka nastavila cílovou cenu akcií Netflixu na rovných 400 dolarů a analytici tvrdí, že titul patří mezi ty, u kterých jsou nejvíce přesvědčeni o budoucích ziscích. Důvod by měl být v tom, že Netflix díky svým investicím do obsahu, technologií a distribuce dokáže zvyšovat počty předplatitelů „výrazně nad tím, co říká konsenzus pro USA i mezinárodní trh“. Firma by ale také podle GS měla dál prodělávat, a tudíž by se podle Goldmanů měla v následujících třech letech pravděpodobně obrátit k dluhopisovým investorům pro další peníze. Pozitivní volný tok hotovosti (tedy to, co firmě zbude po investicích) by měla začít generovat v roce 2022.

Čímž se přímo dostáváme k tématu, o kterém jsem hovořil minulý týden: Na jednu stranu je pochopitelné, že u podobné firmy se pozornost investorů zaměřuje na počet uživatelů a radost přichází vždy, když tyto počty rostou rychleji, než se čekalo. Pokud ale udělám několik hrubých kalkulací, stále se mi i přes korekci ceny akcie nerýmuje pár základních věcí: Na ospravedlnění současné kapitalizace by stále musela začít vydělávat velké peníze, které by implikovaly dost vysokou návratnost kapitálu. Jenže udržet takovou návratnost (když už by jí Netflix dosáhl) lze dlouhodobě pouze v případech, kdy firma disponuje nějakou silnou bariérou vstupu a udržitelnou konkurenční výhodou. A tu zde nevidím, naopak vnímám, že firma je poněkud finančně vyčerpaná – pro detaily viz článek z minulého týdne.

Goldmanům se také líbí „cestovka“ Expedia. Mimo jiné proto, že investoři se podle banky stahují z růstových titulů a nacházejí zalíbení v hodnotových sázkách (viz i má včerejší úvaha o „zatracených“ hodnotových akciích z indexu DJIA , viz níže). Právě takovou sázkou by Expedia měla být kvůli tomu, jak moc korigovala cena a valuace jejích akcií. Cílovou cenu analytici zvýšili ze 125 dolarů na 140 dolarů.


O jaké společnosti tu hovoříme, hodně napoví následující tabulka: Celkem prudký růst tržeb, ovšem zhoršující se marže. Provozní zisky, provozní tok hotovosti i volný tok hotovosti ale i přesto rostou, za posledních 12 měsíců se dostaly na 1,15 miliardy dolarů.

0


Poměr kapitalizace k volnému toku hotovosti se zde pohybuje na hodnotě 15, PE kolem 17, PBV je na 3,9. Třeba ve srovnání s onou (údajnou) hodnotou z DJIA to nejsou našponované násobky, ale obecně bych jim nepřikládal zase tak velkou důležitost. Důležité je, kolik by firma měla generovat hotovosti v budoucnu a jaká je současná hodnota tohoto toku hotovosti.


Čtěte více:

Když na akciovém trhu není záchrany
01.01.2019 8:37
Když se na akciových trzích začaly objevovat první turbulence, uvažova...
Minulý rok Tesla, letos Netflix?
02.01.2019 17:32
CNBC připomíná, že první část minulého roku se na trzích nesla ve znam...
Kandidát na investiční pohádku roku 2019
03.01.2019 17:47
Včera jsme trochu porovnávali Teslu a Netflix a analyzovali projekce j...
Moderní auta bourají, vraťme se nadšeně k žigulíkům
04.01.2019 18:28
Pokud nějaký nástroj, či systém nefunguje, tak to může mít v principu ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo