Poslední výsledky stavebnictví nevypadají příliš nadějně, i když se toto odvětví může stále těšit z velkých zakázek veřejného sektoru. Oproti červnu se jeho produkce zvýšila o 0,8 %, nicméně v meziročním srovnání je nižší o více než desetinu.
Klesá jak výkon pozemního stavitelství, tak toho inženýrského – zaměřeného na výstavbu dopravní infrastruktury. Je zatím předčasné říkat, že jde jednoznačně o strukturální změnu v důsledku korona-krize, zvlášť když si firmy zatím stále stěžují především na nedostatek zaměstnanců, ne na nedostatek zakázek. To ostatně potvrzují i pravidelné průzkumy statistického úřadu.
Útlum zaznamenává i bytová výstavba, kterou zbrzdila rovněž korona-krize. Developeři se však už nějaký čas opatrněji pouštějí do nových projektů, což potvrzuje trend výstavby v posledním půlroce. A příliš nadějně v tomto směru nevyznívají ani statistiky stavebních povolení. Na druhou stranu bytová výstavba představuje poměrně malou část celého odvětví, takže rozhodující bude z hlediska směru výroby spíše výstavba infrastruktury a komerčních nemovitostí.
Korona-krize zasáhla stavebnictví jinak než třeba průmysl. Statistiky zakázek vypadaly i v době největšího ekonomického propadu velmi dobře, a tak firmy v tomto odvětví spíš řešily nedostatek ochranných pomůcek a „úprk“ zahraničních pracovníků. I proto má stavebnictví velkou šanci se dostat zpět do černých čísel už v poměrně blízké době. Tedy za předpokladu, že nedojde k výrazným investičním škrtům v ekonomice.