Michael Wilson z , jeden z nejvýraznějších medvědů Wall Street, varuje, že oživení na technologických akcií není udržitelné a že se tento sektor podívá na nová minima.
Investoři po krachu několika amerických bank prchali ze sektorů citlivých na ekonomiku, jako jsou banky, a posunuli technologický Nasdaq 100 až do býčího trhu. Wilson však uvedl, že k této rotaci dochází částečně proto, že jsou technologie vnímané jako tradiční defenzivní sektor, ačkoli s touto tezí nesouhlasí. Podle něj nabízí lepší odměnu za riziko sektory jako veřejné služby, spotřebitelské produkty a zdravotní péče.
„Technologie jsou ve skutečnosti procykličtější a na medvědích trzích dosahují dna shodně se širším trhem,“ napsal v poznámce stratég, který loni správně předpověděl výprodej na akciích. „Než se agresivněji vrhat do technologií, doporučujeme počkat si na širším trhu na trvalé minimum, protože tento sektor obvykle zažívá období silného výkonu až po poklesu – v době, kdy jeho cykličnost hraje v jeho prospěch,“ uvedl.
Navíc očekávání, že Fed brzy ukončí utahování měnové politiky, bude pro investory zklamáním, dodal Wilson. „Nedávno navýšený program financování bank nevnímáme jako formu kvantitativního uvolňování, která bude nakonec stimulovat riziková aktiva,“ napsal.

Stratégové konkurenční Chase, včetně Mislava Matejky, také uvedli, že technologie „již nemusí být strukturálně skvělým místem“. Tento sektor podle nich přestane dosahovat výrazně lepších výsledků kvůli rizikům na straně zisků, neatraktivním valuacím a v dlouhodobém kontextu velmi vysokým cenovým poměrům, takže zde stratégové zůstávají neutrální.
Poté, co byl tento sektor hlavním motorem březnového růstu indexu S&P 500 o 3,5 %, navzdory obavám z bankovní krize vedoucím k prudkému zhoršení růstu, mohl by propad u technologických akcií výrazně ovlivnit trhy. , a si minulý měsíc zapsaly největší zisky v rámci uvedeného benchmarku, zatímco banky vedly mezi ztrátovými tituly.
Zdroj: Bloomberg