Aktualizováno Index nákupních manažerů organizace ISM pro nevýrobní sektor se v červenci zvýšil na 56,0 bodů z červnových 52,2 bodu a vyrovnal tak únorový výsledek. Jde o číslo značně nad konsensem, který byl nastaven na 53,1 bodu. Tím tento index napodobuje stejný indikátor pro průmysl, kde jsme se rovněž dočkali značně pozitivního překvapení. Také v případě nevýrobního sektoru zastoupeného především službami táhly růst indexu produkce, respektive podnikatelská aktivita, a nové objednávky.
Index aktivity stoupl na 60,4 bodu z 51,7 v červnu, index nových objednávek pak na 57,7 z 50,8 bodu. Naproti tomu mírné zhoršení registruje dílčí index zaměstnanosti, který klesl na 53,2 z 54,7 bodu. To však příliš nepřekvapí po horších datech z amerického trhu práce za červenec. Měkký indikátor tak jen potvrzuje svou korelovanost s tvrdými čísly, ale novou informaci nepřináší.

Zdravotnické a sociální služby jsou stále pod tlakem poklesu veřejných výdajů a reformy působící nejistotu a snižující výnosy. Na druhou stranu firmy v maloobchodu konstatují pokračující zlepšení u prodejů aut a čekají silné výsledky i ve zbytku roku. U služeb pro firemní sektor dochází částečně ke stabilizaci, místy se probouzí růst. Na sílící ekonomiku upozorňuje informační sektor.
Přestože report ISM potvrzuje slabší trh práce v červenci, silný nárůst objednávek a aktivity je rozhodně dobrou zprávou. Hlavní index vyvolal pochybnosti v červnu, kdy klesl nejníže od února 2010, červenec ale obavy smazal a potvrzuje oživení americké ekonomiky, na kterém se začátkem třetího čtvrtletí podílí jak průmysl, tak služby. Eurodolar na data nereagoval nijak výrazně, americké dluhopisy ale byly citlivější a za dnešek jsou jejich výnosy zhruba o 4 body výš. Pouze lehké podpory se dostalo akciím.