Aktualizováno Index cen výrobců v eurozóně se v srpnu meziměsíčně nezměnil po 0,2procentním červencovém nárůstu. Výsledek je tedy mírně nižší než konsensuální odhad 0,1 procenta. Za meziměsíční volatilitou indexu stojí v posledních měsících prakticky pouze ceny energií, bez nich by PPI už rok v podstatě stagnoval. V srpnu očištěný index pouze mírně stoupl o 0,1 procenta po nulové změně v červenci i červnu.

Evropská centrální banka sice pravidelně zařazuje ceny komodit mezi proinflační rizika, data o výrobních cenách, kde by se dražší komodity projevily nejprve, ale stále nevykazují žádné známky tlaku na inflaci z nákladové strany. Za srpen rostly ceny kovů a energií, na druhou stranu výrazně klesly ceny zemědělských komodit.
Výrobní ceny energií v srpnu stouply o 0,2 procenta, zatímco v červenci to bylo 0,6 procenta. Ceny kapitálového zboží a zboží dlouhodobé spotřeby stagnovaly. Výrobní ceny zboží běžné spotřeby stouply o 0,2 procenta, zatímco meziprodukty o 0,1 procenta zlevnily.
Meziroční inflace ve výrobních cenách byla v srpnu záporná - v eurozóně to bylo -0,8 procenta, v celé EU -0,3 procenta. Nejvýraznější deflace v rámci eurozóny probíhá na Kypru a v Itálii, v závěsu se drží Nizozemsko. Ve všech těchto zemích výrobní ceny meziročně klesají o nebo přes 2 procenta. Jádro eurozóny - Německo s Francií - se shodují na 0,4procentním poklesu. Na druhé straně, výrazný růst výrobních cen dál hlásí Estonsko (9,7 procenta) a relativně silně ceny stoupají také v Irsku (3,0 procenta).