Aktualizováno Index cen spotřebitelů se v USA za září zvýšil o 0,2 procenta po 0,1procentním růstu v srpnu. Číslo je v souladu s odhady. Meziměsíční růst jádrového indexu, očištěného o potraviny a energie, zůstal na 0,1procenta.
Ceny potravin v září stagnovaly. Zlevňovaly sice ovoce, zelenina nebo nealkoholické nápoje, ale opačným směrem mířily ceny mouky a pekárenských výrobků, maso nebo mléčné výrobky. Ceny energií se v září zvýšily o 0,8 procenta a to při růstu všech položek, jako jsou pohonné hmoty, topné oleje, zemní plyn a elektřina.
Na jádrový index působily směrem vzhůru rostoucí ceny nových aut, dopravy a zdravotnických služeb a také ceny spojené s bydlením a služby. Částečnou protiváhou pak byl půlprocentní pokles cen oděvů.

Meziroční inflace ve spotřebitelských cenách klesla na 1,2 procenta ze srpnových 1,5 procenta. Mírně se snížila i jádrová inflace, která v září dosahovala 1,7 procenta po 1,8 procenta v srpnu. Jádrová inflace je nad tou celkovou hlavně kvůli energiím, jejichž ceny jsou meziročně níž o 3,1 procenta. Celková i jádrová inflace jsou pod cílem Fedu a drží si navíc mírně sestupný trend. Aktuální cenový vývoj tedy nepředstavuje riziko, které by bránilo v ponechání současné úrovně měnového stimulu.