Asijské akcie před závěrem týdne kolísaly. Čínské akcie se pohybovaly mezi zisky a ztrátami, kdy se čínské úřady snaží zastavit dramatické oslabování cenných papírů na burzách v posledních dnech. Regionální benchmark akciový index MSCI Asia Pacific se změnil oproti předchozímu dni velmi málo a uzavřel na hodnotě 139,63 bodu. Jihokorejský akciový index Kospi klesl o 0,6 procenta, novozélandský NZX 50 Index odepsal 0,8 procenta a australský S&P / ASX 200 Index klesl o 0,4 procenta.
Volatilitu na asijských akciových trzích vyvolává nejen snaha čínských úřadů zastavit silné oslabování akcií na čínských trzích, ale i pohyby cen komodit a řešení řeckého zadlužení vůči mezinárodním věřitelům. Japonský index Topix ztratil 1,6 procenta na hodnotu 1 556,61 bodu. Index Nikkei 225 klesl o 1,1 procenta na 19 521,49 bodu. Japonský jen se vůči Americkému dolaru oslabil o 0,4 procenta na 121,24 jenu za dolar.
Čínský Shanghai Composite Index během čtvrteční obchodní seance přidal 5 procent na 3 683,40 bodu a snížil tak předchozí ztráty. Čínské úřady naposledy kvůli obnovení důvěry investorů v čínské kapitálové trhy zakázaly významným akcionářům firem minimálně na půl roku, kotovaných na čínských burzách prodávat jejich podíly ve společnostech a zároveň umožnily, aby banky mohly znovu poskytovat půjčky na obchodování s akciemi. Přesto se podle agentury Bloomberg objevují hlasy, které schválená opatření kritizují. „Čínská opatření jsou znamením zoufalství a jen zvýší strach mezi investory,“ citovala agentura Bloomberg slova Marka Mobiuse, výkonného předsedu Templeton Emerging Markets Group.
Cena ropy West Texas Intermediate na trhu New York Mercantile Exchange vzrostla 0,90 % na 52,12 dolaru za barel. Na Intercontinental Exchange (ICE) se cena ropy Brent obchodovala mezi 55,88 a 57,75 dolary za barel.