Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Tři akcie se supervysokým dividendovým výnosem

Tři akcie se supervysokým dividendovým výnosem

03.11.2016 18:00

Pokud má nějaká akcie vysoký dividendový výnos, znamená to dvě věci: Buď je hodně riziková, nebo se čeká, že její zisky (respektive tok hotovosti) bude růst velmi pomalu, stagnovat, či dokonce klesat. A pak je tu samozřejmě třetí možnost: Vysoký dividendový výnos jde ruku v ruce s podhodnoceným titulem, který čeká jen na to, až jej investoři objeví. Pak bude tento výnos stlačen dolů zájmem trhu, který vytáhne nahoru cenu akcie.

Na objevitelský výlet za atraktivními tituly s vysokým dividendovým výnosem se na stránkách Fools.com vydal investor Brian Stoffel a dorazil k následujícím titulům: Frontier Communications, Flower Foods a GNC. Všechny nabízí hezký dividendový výnos a během posledního roku prošly znatelnou korekcí (onen výnos je přirozeně důsledkem této korekce).

Stoffel poukazuje na to, že Frontier Communications koupila řadu aktiv od významných telekomunikačních společností, zákazníci jsou ale s kvalitou jejích služeb hodně nespokojeni. Je tak namístě se ptát, zda se splní očekávání managementu, že nakoupená aktiva se stanou významným zdrojem volného cash flow, z kterého by mohly být vypláceny tučné dividendy. Frontier Communications je tedy zřejmě hodně riziková, či si alespoň zaslouží hodně detailní analýzu. Věnujme se tedy Flower Foods a GNC. Oba tituly jsou ale také jen pro otrlejší investory. Pohled na následující graf totiž ukazuje, že Flower Foods za poslední tři roky svým majitelům prodělává více než 30 % a GNC dokonce asi 80 %:

Blue_chip 
Zdroj: Financial Times

Flower Foods nyní nabízí dividendový výnos ve výši 4,12 %. Tato megapekárna drží značky jako Nature's Wonder a Wonder Bread a její výhodou je i konsolidace. Ta jí umožnila dosáhnout v jinak hodně fragmentovaném odvětví velikosti, při které může využívat pověstných úspor z rozsahu. Společnost ale čelí posunům na zákaznickém trhu, které jí nehrají moc do karet. Mezi ty nejvýznamnější patří zřejmě odklon od lepku a naopak rostoucí obliba organické stravy. K tomu se podle Stoffela přidávají problémy se zaměstnanci - konkrétně řidiči, kteří již nechtějí fungovat na základě dodavatelských smluv, ale chtějí být zaměstnanci firmy a snaží se toho dosáhnout soudně.

Flower Foods už dva roky generuje provozní tok hotovosti znatelně převyšující 300 milionů dolarů, investice do provozu dosahují jen necelou stovku milionů dolarů. Pro akcionáře, popřípadě věřitele tedy zbývá více než 200 milionů dolarů. Dividendy dosahují jen 120 milionů dolarů a závěr je tedy jasný: Pokud se hospodaření firmy výrazně nezhorší, firma má na znatelné navýšení dividend a určitě by nemělo hrozit, že by dividendy snižovala.

Celková diagnóza tohoto dividendového výnosu je tak jasná: Klidná stagnace. Jde přesně o ten typ akcie, který funguje jako alternativa k dluhopisům, protože vyšší dividendový výnos tu není ani tak odrazem vysokého rizika, jako utlumeného růstového výhledu. Podle konsenzu na FT by se měly tržby společnosti po třech letech stagnace v roce 2016 a 2017 mírně zvýšit, zisky na akcii by měly být zhruba stabilní. Jak je na tom prodejce vitamínů a dalších výživových doplňků GNC se podíváme příště. Určitě zajímavě, protože dividendový výnos její akcie se přibližuje 6 %.

 

Čtěte více:

Základní ekonomická výbava pro dovolenou v Chorvatsku
21.10.2016 19:00
Pokud patříte mezi nadšené návštěvníky Chorvatska, možná vás během kou...
Pět růstových akcií, kterým by investoři měli nyní věnovat pozornost
25.10.2016 18:00
Co to je vlastně růstová akcie? Odpověď by měla být triviální: Jde o a...
Pět růstových akcií hodných pozornosti: Krása na prodej a globální gigant
26.10.2016 19:30
Ulta Salon, Cosmetics & Fragrance je společnost s dlouhým názvem a tak...
Pět růstových akcií hodných pozornosti: Kontrariánská Zoe a povinná biotechnologie
27.10.2016 20:00
Posledními kandidáty na atraktivní růstové akcie jsou Zoe's Kitchen a ...
Tři „absurdně“ levné akcie
01.11.2016 18:00
Investor Brian Feroldi se domnívá, že akcie Transocean, American Airl...
Pozor na velmi levné akcie, které jsou stále absurdně drahé
02.11.2016 18:00
Společnost Transocean se obchoduje s PE ve výši 3 (viz předchozí přísp...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m