Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Summary: UniCredit SpA se dařilo díky příjmům z obchodování, Century Fox díky reklamě

Summary: UniCredit SpA se dařilo díky příjmům z obchodování, Century Fox díky reklamě

11.05.2017 16:59
Autor: Ján Hladký, Patria Finance - Research

První výsledky amerického start-upu Snap Inc. po uvedení akcií na trh investory spíše zklamala. Čísla se sice nezdají být zas tak špatná, avšak u společnosti v růstovém stadiu jakou Snap Inc je, jsou pochopitelná. Mnohem větším problémem je ale zpomalující růst uživatelské základny. Z výsledků hospodaření amerických společností svá data zveřejnil i mediální gigant Twenty-First Century Fox. Píjmy z reklamy u něj vyvážily nižší profitabilitu filmových studií. A společnost Macy’s kvůli špatnému startu roku varovala před ohrožením výhledu za rok 2017. Z evropských titulů příjemně překvapila bankovní skupina UniCredit SpA, která představila nečekaně dobré výsledky. A to díky příjmům z obchodování.

EVROPA:

UniCredit SpA – nečekaně dobré výsledky díky příjmům z obchodování

Italská banka těžila v tomto kvartálu z nečekaně vysokých příjmů z obchodování na finančních trzích. Jejich 75% meziroční růst na hodnotu 590 mil. EUR s přehledem překonal tržní konsensus stanovený na 420 mil. EUR. Příjmy z úroků sklouzly meziročně 3 % na 2,56 mld. EUR, zato se však udržely o 3 % nad predikcemi trhu. Celkové tržby se ve výsledku usadily na 4,8 mld. EUR (konsensus 4,7 mld. EUR). Snížení provozních nákladů o 3 % yoy a nezměněné rezervy na nedobytné úvěry ještě více podpořily růst čistého zisku na akcii a ten se tak zvedl o 24 % yoy na 0,66 EUR. Predikce udávaly výsledek nižší o 0,44 EUR.

Celkový objem úvěrů vyrostl o 2 % qoq, zatímco  Kapitálová přiměřenost CET1 dostala navýšení o 30 bps qoq a s hodnotou 11,45 % se nachází pohodlně nad doporučovanou regulatorní hranicí.

Akcie UniCredit v návaznosti na dobré výsledky připisují 2,5 %.

Deutsche Post – výsledky se nedotáhly na predikce, výhled na 2017 beze změn

Provozní zisk Deutsche Post nenaplnil očekávání. 1,5% yoy růst na 885 mil. EUR byl o 30 mil. EUR pod konsensem. Připsat to lze špatnému výsledku divize forwarding a také tradičních zásilkových služeb (ty tvoří polovinu provozního zisku). Čistý zisk s hodnotou 633 mil. EUR (-1 % yoy) také pokulhával za konsensem o 15 mil. EUR.

Výhled provozního zisku pro rok 2017 byl ponechán beze změn na úrovni 3,75 mld. EUR, indikujíc tak 10% yoy růst. Dobrou zprávou je nižší očekávaná efektivní daň (15 % z předešlých 19 %).

Investoři reagují na neuspokojivé výsledky a akcie Deutsche Post odepisují 4 % své hodnoty.

Deutsche Telekom – slabší finanční metriky vyvažuje přírůstek nových klientů

Tržby německého operátora meziročně stouply o 6 % na 18,65 mld. EUR, což je víceméně v souladu s tím, co očekávaly trhy. Provozní zisk tekoucí z amerického trhu však dokázal vytáhnout ukazatel EBITDA celé skupiny nad predikce trhu. Ty byly stanoveny na 5,46 mld. EUR, avšak reálně dosažený výsledek byl o 5,55 mld. EUR. Radost udělal také volný cashflow, který se svou hodnotou 1,2 mld. USD překonal odhady trhu o 10 % a to navzdory rostoucím kapitálovým výdajům.

Co se týče provozních metrik, tady bychom rádi vyzvedli čistý přírůstek klientů (net adds) v segmentu Fiber (pevné připojení). Čistý meziroční nárůst o 775 tis. značí zrychlení proti 674 tis. z předešlého kvartálu. Důležité je to zejména z toho důvodu, že se tak děje v souladu s dlouhodobou strategií Deutsche Telekom nazvanou „Future of Fixed“. Ta pro tento rok předpokládá čistý přírůstek ve výši 2,8 mil. klientů.

Je zjevné, že se jedná o smíšené výsledky, čemuž odpovídá i pohyb ceny akcií, která dnes osciluje kolem včerejší zavírací ceny.

USA:

Snap Inc – prudký pokles ceny ve světle zpomalujícího růstu uživatelské báze

Majitel chatovací služby Snapchat zaknihoval tržby ve výši 150 mil. USD, což značí téměř 300 % nárůst proti stejnému období předešlého roku. Ukazatel EBITDA však nabral opačný směr a meziročně se propadl o 100 % na -190 mil. USD. Čistá ztráta dosáhla -200 mil. USD, nebudeme-li počítat 2 mld. USD dodatečných nákladů na primární emisi, která proběhla před několika měsíci.

Čísla se sice zdají špatná, avšak u společnosti v růstovém stadiu jakou je Snap Inc, jsou pochopitelná. Mnohem větším problémem je zpomalující růst uživatelské základny. Počet denních aktivních uživatelů (daily active users) se nadzvedl jen o 36 % yoy na 166 mil. Porovnejme si to s 48% yoy nárůstem z čtvrtého kvartálu loňského roku a až 63% yoy nárůstem z třetího kvartálu. Dalším problémem jsou průměrné tržby na uživatele (ARPU), které v tomto kvartálu vyskočily o 180 % yoy na 0,9 USD. Stejný ukazatel přitom rostl ve čtvrtém kvartálu loňského roku 240% yoy tempem a ve třetím kvartálu až 370 %.

Snap musí dokázat, že si svoji relativně vysokou valuaci zaslouží. To se prozatím nepovedlo a jeho akcie tak odepisují až 20 % a klesají k 18,3 USD, což je blízko původní 17 USD hodnotě, na kterou byl při emisi dle poptávky oceněn. Prudký propad následující první uveřejnění výsledků není ve světě chatovacích služeb ničím výjimečným – akcie Facebook slétly o 11 % a Twitteru dokonce o 24 %.

Macy’s – špatný start roku ohrožuje výhled na rok 2017

První kvartál letošního roku neproběhl zrovna světově. Tržby sklouzly o 7,5 % yoy na 5,34 mld. USD, tedy ještě o něco více, než předpokládal trh. Když izolujeme tržby z obchodů otevřených déle než jeden rok (same store sales), tak Macy’s čelí 5% poklesu této klíčové metriky. Pod hodnotou konsensu skončil také provozní zisk (220 mil. USD proti 250 mil. USD) a to navzdory klesajícím nákladům. Provozní marže se zúžila o 120 bps yoy na 3,8 %. Třešničkou na dortu zklamání byla meziročně vyšší efektivní daň, která zatlačila čistý zisk na akcii k 24c, což představuje 40% meziroční propad a 30% propad pod konsensu.

Management věří, že navzdory slabému začátku roku jsou jeho cíle pro kalendářní rok 2017 nadále dosažitelné. Předpovídá tedy 2,2 – 3,3% pokles metriky same store sales a 3,2 – 4,3% pokles celkových tržeb. Avšak chce-li tato čísla reálně dosáhnout, bude muset v následujících kvartálech zabrat.

Špatné výsledky tahají akcie Macy’s o 14 % níž.

Twenty-First Century Fox – příjmy z reklamy vyvážily nižší profitabilitu filmových studií

Mediální gigant uzavřel kvartál s tržbami ve výši 7,56 mld. USD (+4,5 % yoy). Při tržním konsensu postaveném na 7,64 mld. USD se jedná o mírné zklamání, za jehož příčinu považujeme slabší výkon filmových studií. Stejný kvartál předešlého roku byl příznivě poznačen nečekaným úspěchem filmu Deadpool a srovnávací báze je tak poměrně vysoká.

Níže ve výsledovce jsou čísla již mnohem uspokojivější. Ukazatel EBITDA si meziročně polepšil o 3 % na 1,94 mld. USD, přičemž tržní predikce udávaly hodnotu 1,85 mld. USD. Skvělý výkon podal segment televizních studií, jehož EBITDA narostla o 50 % yoy na 190 mil. USD tažena dobrými čísly příjmů z reklamy. Výsledný čistý zisk na akcii byl 0,54 USD (+15 % yoy), což je o 6c lepší výsledek, než udával trh.

Akcie Twenty-First Century Fox v současnosti oscilují na kolem včerejší zavírací ceny.

 
 

Čtěte více:

Summary: Glaxo hlásí růst napříč divizemi, Daimler s lepším výhledem
26.04.2017 17:36
EVROPA: GlaxoSmithKline Tržby britského výrobce léčiv při 19% yoy rů...
Summary: Nokia příjemně překvapila, Deutsche Bank drží náklady pod kontrolou
27.04.2017 17:57
EVROPA: Nokia (DIP) Výsledky předčily očekávání v horní a střední li...
Summary: Intel zlepšil profitabilitu, Microsoft má silnou marži v cloudových službách
28.04.2017 17:53
Intel Výrobce polovodičů zaknihoval v předešlém kvartálu tržby ve vý...
Summary: Pfizer hospodářskými výsledky mírně zklamal, zato Shire se dařilo
02.05.2017 17:16
V Evropě i USA pokračuje plným proudem výsledková sezóna. Evropská bio...
Summary: BNP Paribas se dařilo s obchody a Time Warner překvapil s provozním ziskem v divizi Warner Bros
03.05.2017 17:03
Z řady zveřejněných výsledků zaujal výsledek hospodaření BNP Paribas. ...
Summary: Allergan a Pandora naplnily očekávání trhu, Continental se potýkal se ziskovostí
09.05.2017 17:18
Americký Allergan svými hospodářskými výsledky sice naplnil očekávání ...
Summary: ING v návratnosti kapitálu vyniká mezi rivaly. Nvidia boduje s datovými centry
10.05.2017 17:15
Nizozemská banka ING zvýšila v prvním čtvrtletí jádrové tržby. Působi...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.10.2021
17:55Stojí trhy hlavně na likviditě, nebo se blíží znatelná změna ve fundamentu?
17:44Moneta Money Bank (Wüstenrot hypoteční banka): Oznámení o výplatě jmenovité hodnoty a výnosu HZL WHB
17:06Nad smíšenými výsledky září technologické akcie, ropa klesá  
16:16Jakub Brukner: Výsledky firem jsou lepší, než trh očekával. Objevují se nové příležitosti
15:41Analytik k výsledkům Microsoft: Cloud a Xbox táhnou tržby dále nahoru  
15:41Výsledky Alphabetu: Silná reklama ve stínu zklamání z Cloudu a YouTube  
15:05Už zase sedmdesátky? Debata o stagflaci rozděluje Wall Street
14:10Rusko chce o 60 procent nižší ceny plynu v Evropě. Bojí se poklesu poptávky
14:06Uvolnění po koronaviru navýšilo poptávku Coca-Coly o 42 procent
13:50Spotify se vrátil k zisku, přibylo prémiových abonentů
13:27Co by mohlo přinést ochlazení trhu nemovitostí?
11:54Analytik k výsledkům AMD: Procesory si berou tržní podíl od Intelu  
11:47Německo sráží prognózu letošního růstu kvůli výpadkům dodávek i dražším energiím
11:00Hypoteční banka, a.s.: Oznámení o výplatě úrokových výnosů
10:00Spotřebitelská důvěra v Německu navzdory inflaci rostla druhý měsíc za sebou
9:29Analytik k očekávaným výsledkům Monety: Čistý zisk bude o 59 procent vyšší díky významně nižším nákladům na riziko  
9:17Rozbřesk: Míří ropa vstříc 100 dolarům?
8:52Zisk Deutsche Bank ve třetím čtvrtletí vzrostl o sedm procent
8:52Výsledky technologických apolečností, vyostření čínsko-amerických sporů. Evropa zahájí negativně  
8:43Twitter se kvůli mimořádným nákladům propadl do ztráty, tržby vzrostly

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:00Automatic Data Processing Inc (09/21 Q1, Bef-mkt)
0:00Banco Santander SA (09/21 Q3, Bef-mkt)
0:00BioMarin Pharmaceutical Inc (09/21 Q3, Aft-mkt)
0:00Boeing Co/The (09/21 Q3, Bef-mkt)
0:00Boston Scientific Corp (09/21 Q3, Bef-mkt)
0:00Bristol-Myers Squibb Co (09/21 Q3, Bef-mkt)
0:00Coca-Cola Co/The (09/21 Q3, Bef-mkt)
0:00Deutsche Bank AG (09/21 Q3, Bef-mkt)
0:00eBay Inc (09/21 Q3, Aft-mkt)
0:00Edwards Lifesciences Corp (09/21 Q3, Aft-mkt)
0:00Equinor ASA (09/21 Q3, Bef-mkt)
0:00General Dynamics Corp (09/21 Q3, Bef-mkt)
0:00GlaxoSmithKline PLC (09/21 Q3, Bef-mkt)
0:00Harley-Davidson Inc (09/21 Q3, Bef-mkt)
0:00Heineken NV (09/21 Q3)
0:00Hilton Worldwide Holdings Inc (09/21 Q3, Bef-mkt)
0:00Iberdrola SA (09/21 Q3, Bef-mkt)
0:00International Paper Co (09/21 Q3, Bef-mkt)
0:00KLA Corp (09/21 Q1, Aft-mkt)
0:00Kraft Heinz Co/The (09/21 Q3, Bef-mkt)
0:00McDonald's Corp (09/21 Q3, Bef-mkt)
0:00ServiceNow Inc (09/21 Q3, Aft-mkt)
0:00Sodexo SA (08/21 Q4)
0:00Spotify Technology SA (09/21 Q3, Bef-mkt)
0:00Teladoc Health Inc (09/21 Q3, Aft-mkt)
0:00Twilio Inc (09/21 Q3, Aft-mkt)
0:00Universal Music Group NV (09/21 Q3, Aft-mkt)
7:00BASF SE (09/21 Q3)
8:00Assa Abloy AB (09/21 Q3)
8:00Electrolux AB (09/21 Q3)
8:00Puma SE (09/21 Q3)
13:30General Motors Co (09/21 Q3)
14:30USA - Bilance zahr. obchodu, předb., mld. USD
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
22:05Ford Motor Co (09/21 Q3)
22:20Xilinx Inc (09/21 Q2)