Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Nasdaq zaznamenal nejlepší týden za poslední měsíc, a to nejen díky Intelu

    Nasdaq zaznamenal nejlepší týden za poslední měsíc, a to nejen díky Intelu

    25.08.2003 13:38
    Autor: 

    Minulý týden byl opět ve znamení technologického trhu, který vyjádřen indexem Nasdaq získal 3,4 procenta, a to byl prozatím nejlepší výsledek za poslední měsíc. Mírný, ale přesto nárůst zaznamenal index S&P, který si připsal 0,2 procenta, a index Dow Jones byl ještě o jednu desetinu lepší. Indexy byly taženy pozitivní náladou, kterou na trh přinesly společnosti Broadcom Corp a Wal-Mart, které zvýšily své odhady růstu tržeb.

    Makroekonomické zprávy pak jen podtrhly další úspěšný týden na Wall Street. Intel, Intel a do třetice Intel, společnost nejprve těžila ze zvýšeného doporučení analytiků, další růst pak přinesla zpráva o zvyšující se poptávce a tou poslední bylo zvýšení odhadu růstu tržeb v následujícím čtvrtletí. Celkem tak Intel získal 9,4 procenta za jeden týden. To, že se díky lepším výhledům jedničky může dařit i konkurenci, vyjádřili investoři důvěrou v akcie AMD, které získaly 27 procent. Společnost by měla do jednoho měsíce představit novou modelovou řadu, která by měla být podle odhadů odborníků úspěšná.

    Ne všem akcionářům po uplynulém týdnu zůstal úsměv na tváři a někteří, jako ti vlastnící akcie Hewlett-Packard, by na něj nejraději zapomněli. Akcie HP ztratily necelých 10 procent poté, co již v uplynulém týdnu ztratily 6,6 procenta. Jako druhého poraženého můžeme vybrat farmaceutickou společnost Schering-Plough. Ta ztratila 7,7 procenta v návaznosti na oznámené snížení dividendy o více jak dvě třetiny. Dividenda společnosti se tak dostane na nejnižší úroveň od roku 1993.

    Roman Koděra


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    26.07.2026
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste
    15:22Ruská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt bodu na 14 procent
    15:03Šéf JPMorgan varuje trhy: Rizika jsou pravděpodobně větší, než si ostatní myslí
    13:25Intel překvapil nejsilnějším růstem za 15 let. Teď musí dokázat, že zakázková výroba není jen interní příběh  
    12:10Evropským akciím pomáhá levnější ropa, celkový obrázek však optimismu nenahrává  
    11:58Perly týdne: Naděje je špatná investiční strategie, probíhá finanční alchymie
    10:20Moneta se vytáhla se silnou sadou výsledků, které budou pro cenu akcií podpůrné  
    10:10Zisk Volkswagenu v pololetí klesl téměř o třetinu
    9:01Rozbřesk: Raketově rostoucí ceny plynu donutí ECB zvýšit sazby i v září
    8:31Intel navyšuje výhled tržeb, Volkswagen letos naopak počítá s jejich poklesem, evropské futures jsou smíšené  
    7:39Moneta zvýšila čistý zisk o 8,1 procenta a navýšila celoroční výhled
    7:20MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. pololetí 2026 vzrostl na 3,3 mld. Kč
    6:09Eli Lilly odkládá žádost o schválení nové generace léku na hubnutí. Přípravek v klíčových studiích ale uspěl
    23.07.2026
    22:03Konflikt mezi Íránem a USA nadále eskaluje

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data