Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street v zajetí býka … medvěd na ústupu?

Wall Street v zajetí býka … medvěd na ústupu?

21.10.2002 12:51
Autor: 

Ani pumový atentát na ostrově Bali, kde zemřelo více než sto osmdesát lidí a tři sta bylo zraněno, ani osamělý střelec, který má na svědomí již osm osob, a ani přesvědčivé vítězství iráckého prezidenta v tamních prezidentských volbách nezastavilo americké akciové indexy v jejich nejsilnějšímu týdenním růstu za poslední rok.

Růst akciového trhu minulý týden způsobily velmi pozitivní informace z korporátní sféry, které tak daly impuls netrpělivým investorům stojících v zástupu a čekajících na svou příležitost. Spekulovalo se, že právě nyní nastal ten pravý okamžik na uskutečnění výhodných nákupních příkazů. Investoří se tak s nebývalou vervou vraceli do svých oblíbených akciových titulů, které, ať už v návaznosti na dobré zveřejněné výsledky, či jen na vlně optimismu, rostly.

První polovinu týdne převážně táhly svými výsledky akcie společností Citigroup, GM, Fannie Mae a AIG. Naopak brzdou trhů byly akcie Boeingu a Coca Coly. Avšak informace IBM a AMD opět zaručily akciovému trhu výrazný růst. Ačkoliv zprávy od největšího světového výrobce mikroprocesorů - společnosti Intel - či společnosti Novellus nikterak svými výhledy investorskou veřejnost nepotěšily, přesto akciové indexy s blížícím se koncem týdne i nadále posilovaly.

Největší zásluhu na tomto růstu pak měly společnosti Eastman Kodak, United Technologies a finská Nokia. Vítězné tažení podtrhl softwarový výrobce číslo jedna, společnost Microsoft, který tak naplnil očekávání analytiků Goldman Sachs, kteří již na počátku týdne odhadovali, že by výsledky společnosti mohly být na horní hranici očekávání či lepší.

Index Dow Jones během uplynulého týdne získal 6 procent. Index S&P posílil o 5,9 procenta. Nejvíce se dařilo technologickému trhu, když si index Nasdaq připsal 6,4 procentní nárůst.

Roman Koděra


Váš názor
 • "přesvědčivé vítězství Saddama" ?
  21.10.2002 12:59

  Zeman má pravdu, že nejpitomější tvor na zeměkouli je český novinář. Snad je autorem článku chlapec, který nezná totalitní volby...
  Václav
  • prosím o kultivovanost
   21.10.2002 13:47

   Vážený pane Václave, dovolte mi, abych Vám vysvětlila důvod existence toho portálu. Patria.cz je portál určený těm, kteří se pohybují ve sféře finančních trhů ať už kvůli své profesi, nebo kvůli tomu, že hodlají do některých investičních instrumentů umístit své volné finanční prostředky, a potřebují být proto neustále informováni o aktuálním vývoji na finančních trzích a událostech, které mají na jejich vývoj bezprostřední dopad. Této cílové skupině a tomuto účelu je přizpůsoben celý obsah webu (od komentářů až po datový obsah). Člověk, kterého kritizujte, není novinář, ale obchodník (Patria mimochodem žádného novináře nezaměstnává), který Vás denně informuje o skutečnostech, které "hýbají trhem". Rozhodující je v našem případě rychlost, s jakou je komentář napsán, a samozřejmě pravdivost informací. Pokud si z celého komentáře vezmete to, že budete kritizovat spojení „přesvědčivé vítězství Saddama“, nejste patrně ten, komu je tento komentář určen… A pokud už hodláte vystupovat s kritikou, které se samozřejmě nebráníme, potom bych si Vás dovolila požádat o její kultivovaný způsob.
   Monika Procházková, Patria Online
  • skutečně trefná kritika ...??
   21.10.2002 13:15

   Autora článku sice neznam, ale pochybuji, že si dělá ambice stát se objektivním novinářem. Všichni víme, o co jde a nedělám si iluze o "chlapci, který nezná totalitní volby", ale nám snad zde jde o akcie ne? Pro mě má prostě význam, že akcie nereagovaly negativně na volby a jejich výsledek v Iráku (to zda byly zmanipulované nebo ne si můžu přečíst úplně někde jinde), ale o to, že na zmíněnou politiku Wall street nereagoval. Pokud po autorovi chcete analýzu na téma Saddam a demokracie, tak si nalezněte jiný zdroj a nekritizujte "pitomé novináře", pokud si nejste jistý, čím se autor vlastně živí. Díky, R.
   R.S.
Aktuální komentáře
08.03.2021
22:30Smíšený úvod týdne na trzích v USA, dividendové akcie zpět v kurzu?  
17:38Amerika se těší na peníze od vlády a přidává se k evropskému růstu  
17:37Irelevantní nerovnost v bohatství?
17:25McAfee prodá podnikovou divizi za čtyři miliardy USD
17:00Arca Capital CEE, uzavřený investiční fond, a.s.: Oznámení pravidel rozhodování per rollam
16:43DuPont koupí za 2,3 miliardy USD firmu Laird Performance
16:15Bloomberg: Tesla buduje v Texasu obrovskou baterii. Tajně
14:51Týdenní výhled: Výnosy a inflační očekávání dál v centru dění, Fed riskuje, že zůstane za křivkou  
13:24Investiční tip IAG: Slibné transatlantické trasy  
12:04Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny je nejvyšší za rok
11:48Dimon: Investování se musí učit, obligace bych si nekoupil
11:47Evropské akcie si drží zisky vedle klesající Asie a Ameriky  
10:47Britská firma Deliveroo hodlá vstoupit na londýnskou burzu
10:39Petr Dufek: Rychlý růst mezd v časech lockdownu (?)
9:48SAB Finance a.s.: Oznámení o rozhodování valné hromady mimo zasedání (per rollam) včetně návrhů rozhodnutí
9:47Mall.cz údajně zvažuje vstup na burzu, v úvahu připadá i Praha
9:09Rozbřesk: Dluhopisy zažívají nejhorší start roku od osmdesátých let
9:04Průmyslová výroba v Německu v lednu nečekaně klesla
8:49Evropské burzy mají ráno namířeno do plusu, nervozita z výnosů ale nemizí  
8:23Senát USA schválil pomoc ekonomice za 1,9 bilionu dolarů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Stitch Fix Inc (01/21 Q2, Aft-mkt)
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y