Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Sobotka odmítá

Sobotka odmítá "lživé" výroky poslance ODS Vlastimila Tlustého

3.2.2006 18:02
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy MF ČR
Ministr financí Bohuslav Sobotka rozhodně a zcela odmítá lživé výroky poslance ODS Vlastimila Tlustého týkající se řešení otázky pohledávek s právními vadami, jež se od roku 2002 nachází na základě rozhodnutí vlády v portfoliu ČKA. „ Tyto výroky jsou nepravdivé, poslanec Tlustý manipuluje s fakty včetně různých číselných údajů, vytrhává je z kontextu či dokonce uvádí naprosté nepravdy. Jde o smyšlenku, politicky motivovaný útok, který nemá s právní a ekonomickou realitou nic společného“, uvedl Sobotka.

Ministerstvo financí se spolu s dalšími subjekty, kterými jsou ČKA a ČNB, snaží již řadu měsíců hledat k veřejným rozpočtům co nejšetrnější řešení ve věci pohledávek s právní vadou, které stát převzal od ČSOB na základě rozhodnutí vlády Miloše Zemana z března roku 2002. Tyto pohledávky je pro ČKA jen velice obtížné zpeněžit. Jedná se o jedno z posledních dosud nevyřešených dědictví po IPB, která zkrachovala v roce 2000. Ministerstvo financí usiluje o takové transparentní řešení, které by znamenalo co nejmenší rizika dalších budoucích výdajů ze státního rozpočtu. Analyzuje proto několik variant dalšího postupu, přičemž o žádné variantě zatím nebylo rozhodnuto, neboť žádný ze zvažovaných postupů zatím nesplňoval náročná kriteria zohlednění všech zájmů českého státu a bezpečného pokrytí všech možných rizik, včetně kontextu již vedených i potenciálních arbitrážních sporů.

Základním předpokladem pro jakýkoliv postup ministerstva financí v této věci vždy byla a nadále bude snaha minimalizovat či zcela vyloučit dopady na veřejné rozpočty, jež by mohly v budoucnu potenciálně vyplývat ze Smlouvy a státní záruky z roku 2000.

(zdroj: MF ČR)


Váš názor
 • Na manipulaci s fakty je tu jiný kádr...
  3.2.2006 19:48

  ...pan ministr Sobotka. Ne že by pan poslanec Tlstý byl beránek, ale slovní spojení manipulace s fakty mne napadne pokaždé, když vidím pana ministra Sobotku v televizi nějakou věc argumentovat.
  Blekota
  • ...
   4.2.2006 20:32

   Řekl bych,že tvůj nick tě zcela vystihuje . . .
   ...
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Denní kalendář hlavních událostí
  Nebyla nalezena žádná data