Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
PKO BP chce navýšit podíl v Bank Pocztowy, Vestel překonal očekávání...přehled zpráv

PKO BP chce navýšit podíl v Bank Pocztowy, Vestel překonal očekávání...přehled zpráv

20.8.2007 10:13
Autor: KBC/Patria

Polsko

PKO BP zahájí vyjednávání o navýšení podílu v Bank Pocztowy

Podle deníku Puls Biznesu se pokusí banka PKO BP na dnešním zasedání dozorčí rady získat souhlas s výrazným navýšením podílu v Bank Pocztowy (v současnosti 25 %).

Náš názor: Zahájení jednání s Poczta Polska o prodeji většinového podílu v Bank Pocztowy (75% podíl) do rukou PKO BP již bylo trhu oznámeno, proto se domníváme, že zpráva bude mít neutrální vliv na dnešní cenu akcie.

Slovensko

Asecco Slovakia: Regulátor schválil akvizici společnosti Berit

Společnost Asseco (84 PLN, 1,82%) Slovakia reportovala, že český antimonopolní úřad schválil akvizici společnosti Berit.
 
Náš názor: Domníváme se, že zpráva by měla mít pozitivní vliv na dnešní obchodování, protože se tak urychlí plánované začlenění společnosti Berit do Asseco Czech Republic. Asseco Slovakia chce získat 55,43% podíl v české společnosti Berit. Konečná cena za podíl bude stanovena v rozmezí 96-177 mil. Sk (10,8-19,9 mil. PLN) a bude záležet na konsolidovaném čistém zisku Berit ve finančních letech 2006/07 a 2007/08. Transakce bude financována z výnosu primární emise akcií Asseco Slovakia. Tato společnost navíc uzavřela dohodu se zbývajícími akcionáři Berit, kteří drží 44,57% podíl, na možnost vyměnit tyto akcie za až 10 % v Asseco Czech Republic. Tato struktura připomíná nabídku učiněnou minoritním akcionářům LCS, která byla koupena v květnu. Podíl v Berit bude, podobně jako u LCS, začleněn do Asseco Czech Republic na konci 3Q07 jako část procesu přebírání kontroly nad Asseco Czech Republic společnosti Asseco Slovakia.

Společnost Berit existuje od roku 1991 a specializuje se na geografické informační systémy (GIS) a systémy správy distribučních sítí. Společnost je prodává průmyslovým zákazníků, mediálním společnostem a veřejné správě. V současnosti má společnost zakázky v České republice, Německu, Švýcarsku, Rakousku, Slovensku, Maďarsku a prostřednictvím Asseco také v Polsku. V současnosti zaměstnává 120 lidí a mezi její klienty patří například Škoda, N-Energie Norimberk, Ludwigshafen, VW (195 USD, 0,52%), Audi (514 EUR, 0,32%), BMW (44 EUR, 0,55%), BASF (91 EUR, 0,88%) a Bayer (54 EUR, 0,87%). Schopnosti Berit jsou v rámci skupiny Asseco jedinečné a posilují obchody společnosti související se středními a malými podniky a průmyslem.

Turecko

Vestel White Goods: Výsledky za 2Q07 překonaly očekávání na úrovni čistého zisku

Společnost Vestel White Goods (VWG) reportovala za 2Q07 čistý zisk ve výši 21,0 mil. YTL v porovnání s 1,3 mil. YTL před rokem a naším očekáváním 10,8 mil. YTL.

Tržby za 2Q07 dosáhly 335,8 mil. YTL (meziročně +1,7 %) a byly ve shodě s naším očekáváním 334,6 mil. YTL zatímco hrubá marže tato očekávání mírně překonala, když dosáhla 6,2 % v porovnání s naším odhadem 6,0 % a poklesla tak z loňských 25,3 %. Hrubá marže za 1Q07 byla 8,1 %. Provozní výdaje dosáhly 4,6 % z tržeb v porovnání s 4,1 % v loňském roce a naším odhadem 3,3 %. V důsledku toho vyšel EBITDA 15,8 mil. YTL, pokles z loňských 78,5 mil. YTL a pod naším odhadem 18,8 mil. YTL. Marže EBITDA dosáhla 4,7 % v porovnání s naším odhadem 5,6 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data