Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Česká iCom Vision Holding uvedla své akcie na polské burze v segmentu NewConnect

Česká iCom Vision Holding uvedla své akcie na polské burze v segmentu NewConnect

23.3.2011 11:17
Autor: mediafax

Na varšavské burze v jeho segmentu NewConnect dnes začaly obchodovat akcie tuzemské společnosti iCom Vision Holding. Firma uvedla, že poptávka po akciích v rámci procesu neveřejné nabídky překročila hodnotu nabízených akcií bezmála o jednu čtvrtinu.

V neveřejné nabídce, která probíhala v prosinci loňského roku, byl nabízen jeden milion nově vydaných akcií, což představuje 49 procent vydaného kapitálu společnosti iCom Vision Holding. Poptávka po akciích v rámci procesu neveřejné nabídky překročila hodnotu nabízených akcií téměř o jednu čtvrtinu a celková kapitalizace společnosti stanovená na základě nabídkové ceny tak dosáhla výše 35,140,000 .

„Uvedení společnosti iCom Vision Holding na burzu NewConnect je významnou událostí v historii společnosti,“ uvedl Tomáš Prošek, člen představenstva pověřený řízením vztahů s investory společnosti iCom Vision Holding. „Vstup na burzu a s tím spojené finanční prostředky, které naše společnost získala, nám umožní realizaci ambiciózního cíle stát se významným hráčem na poli online komunikace, zejména v oblasti technologií mobilních sítí, a zároveň budovat dlouhodobé vztahy s našimi zákazníky. Jménem společnosti bych rád poděkoval našim českým a polským investorům za jejich zájem o naše akcie a za důvěru, kterou vložili do našeho podnikatelského záměru,“ dodal.

iCom Vision Holding má dle svého vyjádření v úmyslu použít výnos z prodeje akcií částečně na akvizice menších firem s produktovým potenciálem, částečně na vybudování povědomí značky iCom Vision na českém trhu a v neposlední řadě na dobudování týmu odborníků v oblasti online komunikace.

Mezi klienty firmy iCom Vision patří všichni tři čeští mobilní operátoři, Nokia, Mediatel, Centrum Holdings anebo společnost Lagardére Active ČR, provozovatel nejposlouchanějších rádií v ČR. Další klienty má firma například v Maďarsku nebo ve Francii. Za své aplikace pro mobilní telefony získal iCom Vision několik významných ocenění jako je například Creative Mobile Award nebo The Best Mobile Solution.

Polský NewConnect je trh pro mladé malé a střední společnosti s kapitalizací do dvaceti milionů zlotých. Pro některé firmy je tento trh „předsíní“, v níž se připravují na vstup na hlavní trh varšavské burzy.

iCom Vision Holding je společností, která propojuje internetové a mobilní technologie. Pro své zákazníky realizuje marketingové komunikace prostřednictvím mobilních technologií a on-line médií. Zaměřuje se především na vývoj a provoz aplikací pro mobilní telefony a on-line média. Společnost byla založena v roce 2002. V roce 2006 získala strategického investora, společnost Anect., podnikající v oblasti komunikačních a informačních technologií. iCom Vision je držitelem řady prestižních ocenění za inovace v oblasti vývoje mobilních aplikací. V roce 2011 se společnost transformovala do akciové společnosti iCom Vision Holding s mezinárodní strukturou akcionářů.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data