Laszlo Birinyi ve své prosincové zprávě klientům radí, aby se vyhnuli finančním titulům, včetně amerických. Historie podle něho ukazuje, že na býčím trhu rostou akcie finančních institucí nejvíce během prvních osmi až deseti týdnů. Poté si vedou hůř než trh. Investor ale souhlasí s tím, že valuace těchto titulů leží v současnosti nízko a uvádí, že je možné s nimi obchodovat. Jako dlouhodobé investice je ale nedoporučuje.
Ohledně doporučení k nákupu byl Birinyi opatrný. Sám podle svých slov sice nechce zaujímat defenzivní pozice, zrovna tak ale není namístě přílišná agresivita. „Je tu příliš mnoho proměnných na to, abychom z nich stvořili nějaký smyslupný model či plán hry,“ uvedl. Poté investor upřesnil, že sleduje zejména akcie, které jsou „trochu imunní vůči tomu, co se děje globálně“. Jako příklad uvedl Hermes – „jedinou velkou společnost, která se žádnému analytikovi nelíbí“. Podle Birinyiho fundament hovoří pro nákup akcií společnosti . Ty se obchodují za „velmi nízké násobky a s diskontem relativně k trhu“. „Příběhem pro rok 2012“ může být i RIM, i když jde o „odvážnou sázku“.
Poté, co Barton Biggs poskytl v pondělí rozhovor Bloombergu, hovořil ve středu na CNBC. Odklon pozornosti od vývoje v Evropě podle jeho názoru nastane až ve chvíli, kdy klesnou výnosy francouzských a italských vládních dluhopisů. Poslední evropský summit byl pak podle investora krokem správným směrem, možné snížení ratingů v Evropě by investiční postoj Biggse nezměnilo.
Investor zopakoval, že nejatraktivnější je trh v Evropě a v Asii. „Co se týče akcií, jsem v podstatě optimista. Kolem vidím tolik levných titulů, které chci vlastnit, a tolik medvědí nálady, že je pro mě těžké být také medvědem,“ uvedl. Jen nedostatek kuráže Biggsovi podle jeho slov brání v tom, aby měl nulové krátké pozice.
(Zdroj: Bloomberg, CNBC)