Ve všech pádech skloňovaná evropská dluhová krize zůstává zcela přirozeně stěžejním tématem. Žádost Kypru o finanční injekci je spíše marginální záležitostí ve srovnáním s problémy Španělska, které nadále odmítá pomoc vně své ekonomiky a snaží se bankovní krizi řešit vlastními silami. O úspěšnosti zvolené strategie lze však pochybovat, pohled na výnos vládních dluhopisů Španělska je více než výmluvný.
Obecně trhům chybí silná a jasná kurzotvorná zpráva. Její absence skýtá prostor ke spekulacím - jmenujme např. plán strukturálních reforem, vytvoření bankovní, fiskální a politické unie či snížení úrokových sazeb ECB. Větší pozornost si dále podle Tomáše Vlka, analytika Patria Finance, zasluhují mimořádné nástroje (pomoc ECB komerčním bankám nebo nákup dluhopisů).
Ani Spojené státy nemají na růžích ustláno, data z trhu práce nejsou nikterak povzbudivá a vytváří živnou půdu pro případnou další fiskální stimulaci. V tomto týdnu je na programu několik projevů představitelů Fedu, ve kterých mohou zaznít náznaky o směřování fiskální politiky USA. Z krátkodobého hlediska by se tak akciovým trhům (a eurodolaru) dostalo podpory. Z USA budou dále reportována čísla ISM, v Německu jsou na programu data z průmyslu a revize HDP za 1. čtvrtletí.