Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Kabelová UPC přestala vysílat kanály Novy, důvodem spor o peníze

Kabelová UPC přestala vysílat kanály Novy, důvodem spor o peníze

11.4.2014 10:58
Autor: IHNED.cz

Diváci kabelové televize UPC nemohou od dubna sledovat stanici Nova Sport. Odpojené jsou i všechny kanály Novy vysílající v HD kvalitě, tedy ve vysokém rozlišení. Příčinou je spor Novy a UPC o peníze. Obě strany ale plánují další vyjednávání.

Diváci, kteří mají předplacenou kabelovou televizi UPC, nemohou od 1. dubna sledovat kanály Nova Sport, Nova Sport HD, Nova HD, Nova cinema HD a Fanda HD. Důvodem je spor mezi UPC a televizí Nova. Jelikož se společnosti ani po několika měsících nedohodly na prodloužení smlouvy, UPC vyřadila ze své nabídky placený kanál Nova Sport.

Nova na tento krok reagovala tím, že zarazila vysílání všech svých kanálů v HD kvalitě, tedy ve vysokém rozlišení. Snížila tak atraktivitu balíčků, které UPC nabízí. Diváci totiž kanály Novy v HD kvalitě hojně vyhledávají, nyní je však v portfoliu UPC nenajdou.

Obě strany se nechtějí k rozepři vyjadřovat. Podle serveru Ihned.cz se Nově nelíbilo, že UPC jí platí poplatky pouze za kanál Nova sport, kdežto za všechny ostatní "novácké" stanice, které vysílají v HD kvalitě, ani korunu. Zdroj, který má informace z probíhajících jednání, serveru řekl, že Nova chtěla od UPC za každého diváka (uživatele kabelové televize) šestkrát víc peněz než dosud. To ale UPC odmítlo. Nicméně obě strany chtějí jednat dál. Už teď mají zástupci společností v plánu několik schůzek, na kterých budou hledat kompromis.

Nikdo ale nechce prozradit, s čím na setkání půjde. "Zásadně nekomentujeme probíhající obchodní jednání," řekl serveru viceprezident pro obchod a marketing UPC ČR Jason King. Mluvčí Novy Anna Suchá uvedla, že věří v brzké rozuzlení situace. "Děláme maximum pro to, abychom kanál Nova Sport dostali zpět k jeho divákům i prostřednictvím UPC. Do té doby mohou lidé sledovat Nova Sport přes ostatní kabelové a satelitní televize," dodala.

Právě s ostatními kabelovými a satelitními televizemi teď Nova o zvýšení poplatků také jedná a snaží se hledat kompromisy. Nikde ale zatím není situace vyhrocená tak jako u UPC.

Nova a UPC navíc vedou i další spor. Jelikož má UPC od Novy zakázáno šířit signál jejích kanálů v HD kvalitě, snaží se divákům dopřát lepší obraz tím, že uměle navyšuje kvalitu SD (standardního) signálu. To je však smluvně zákázáno. Dá se tedy předpokládat, že Nova se proti těmto krokům ohradí.

iHNed

Související články na IHNED.cz

Nova v roce 2013 porazila ČT a vrátila se na trůn. Prima na třetí pozici ztratila

Byznys Novy po 20 letech: Ruší pořady, odrazuje inzerenty, musela zlevnit reklamu

ČT v 1. čtvrtletí porážela Novu. Bodovala hlavně olympiádou a novými seriály


Váš názor
  • UPC jsou tady v čechách pěkní gauneři
    11.4.2014 11:46

    takže se nově nedivím
    Bob
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data