Překvapivě vysoký růst průmyslové výroby z ledna se ukázal jako přechodný. Potvrdily to únorové údaje, které vypovídají o následném poklesu. 0,8procentní lednový růst zvedl srovnávací základnu, ze které průmysl v únoru klesl o 0,5 procenta. To je o trochu výraznější snížení, než předpokládal trh (-0,3 procenta).

Přesto bychom data nehodnotili jako výrazně špatná. Negativní vliv měla totiž hlavně nižší výroba elektřiny a plynu a také stále klesající těžba. Zpracovatelským sektorům se naopak celkem dařilo a po dobrém lednu pouze zpomalily. V rámci nich sledujeme solidní růstová čísla u výroby surových kovů, strojů, počítačů, elektrického vybavení nebo letadel. Naopak klesala výroba aut, dřeva nebo zboží běžné spotřeby.
Meziročně je průmyslová výroba o 1 procento níž, což znamená zhoršení dynamiky po lednovém 0,7procentním poklesu. Zpracovatelský průmysl ale naopak nabírá tempo a roste o 1,8 procenta. Slabé výkony nadále sledujeme u těžby a utilit.
Výkon amerického průmyslu stále není příliš dobrý, ale zlepšení dynamiky ve zpracovatelském sektoru lze označit za slibné. Útlum těžby bude vzhledem k cenám komodit ještě nějaký čas doznívat, produkce v sektoru utilit je hodně volatilní a závisí například na vývoji teplot, takže při sledování trendů od ní lze odhlédnout. Vývoj objednávek také stále není skvělý, ale vylepšení dynamiky dává základ aspoň k opatrnému optimismu, že průmyslová výroba nachází své dno, ze kterého by se mohla začít postupně zvedat.