Německé výrobní ceny také v březnu pokračují v poklesu. Index PPI se proti stejnému období před rokem nachází o 3,1 procenta níže, trh čekal 2,9% snížení a únor byl ve znamení 3procentního poklesu. Na meziměsíční bázi ukazatel PPI stagnoval a taktéž nedosáhnul na konsensus, který počítal s 0,2procentním růstem.

Výrobní ceny na m/m bázi se po sedmi měsících v záporných hodnotách dostaly v březnu alespoň na kladnou nulu. Energie v březnu po dlouhé době zaznamenaly mírný růst (+0,2 %), což v kombinaci se stagnací cen u většiny ostatních kategorií zboží stačilo k návratu indexu PPI na nulu. Pokud bychom očistili ukazatel cen výrobců o ropu, dostal by se za březen na úroveň -0,1 %. průměr výrobní deflace však zůstává stále v mínusu, konkrétně na únorových -1,4 procenta.
Pohled na meziroční srovnání cen německých výrobců ukazuje další pokles hlouběji do záporu. Hlavní viník tohoto pohybu - levné energie/ropa však v březnu mírně zpomalily svůj pád a jak naznačila již m/m data, tak současný růst cen černého zlata dává naději na obrat. Cena kapitálového zboží vzrostla o 0,6 %, zboží dlouhodobé spotřeby přidalo stejně jako v únoru 1,4 % a spotřební zboží zlevnilo o 2,3 procenta.
Euro přešlo data bez reakce, pokles výnosů však pozorujeme na německém bundu. Výnos 10ti letého německého dluhopisu hned ráno odepsal přes 3 bps a obchoduje se nyní s kupónem 0,146 %. Výrazné inflační tlaky podle dnešního reportu z průmyslu hned tak nepřijdou, což snižuje naději na růst spotřebitelských cen a pomáhá dluhopisům.