Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcie, která od léta ztrácí 50 %, ale podle UBS dosáhne nových maxim

Akcie, která od léta ztrácí 50 %, ale podle UBS dosáhne nových maxim

23.01.2019 18:05, aktualizováno: 25.1. 12:09

Aktualizováno

Kors je podceněnou globální růstovou akcií. Tak vnímá tento titul Jay Sole z banky UBS, která jí zařadila mezi nejlepší akciové tipy na letošní rok. Jak jsme viděli včera, banka je obecně pojímá tak, že jde v podstatě o kontrariánské sázky, podívejme se, jak je tomu u Kors.

Trh se podle UBS domnívá, že portfolio značek společnosti Kors (boty, oblečení, tašky...) je slabé a nedává naději pro růst. Banka ale na základě svého vlastního průzkumu tvrdí opak: Značky jsou silné a měly by v následujících pěti letech generovat růst zisků na akcii ve výši 8 %. UBS tak nastavila cílovou cenu na 80 dolarů za akcii a PE by mělo u tohoto titulu růst z hodnoty 8 (počátek roku) na 16. Pravděpodobnost posílení ceny akcie k oslabení tu pak prý je na 5:1.

Takto navnazeni pozitivním výhledem, podívejme se sami na to, co nám firma o sobě říká. Kors dokázal za posledních 12 měsíců vydělat 5 miliard dolarů na tržbách a 1 miliardu na provozním toku hotovosti. Investice dosáhly 156 milionů dolarů a asi 840 milionů dolarů mu tedy zbylo pro akcionáře, věřitele, na akvizice, či hromadění hotovosti v rozvaze. V průměru za posledních pět let takhle vydělal asi 700 milionů dolarů, poslední tři roky je tento standard ale znatelně výš:

0

Zdroj: Morningstar

Je zajímavé, že beta této akcie se pohybuje na nízkých hodnotách – kolem 0,4. To naznačuje, že systematické riziko této společnosti a titulu se nachází dost nízko. Pokud tomu tak skutečně je, pohybuje se současná požadovaná návratnost akcie něco nad 5 %. Co by tak ospravedlnilo kapitalizaci ve výši o něco málo převyšující 6,2 miliard dolarů? Pokud by tok hotovosti firmy stejně jako ony zisky na akcii rostl o oněch 8 % a pak by tempo růstu postupně kleslo na cca 2,5 %, hodnota takového toku hotovosti by dosáhla 40 miliard dolarů! Což je číslo ve srovnání s kapitalizací neuvěřitelné a trh je očividně ohledně schopnosti generovat hotovost (která se nakonec skutečně dostane k akcionářům) mnohem skeptičtější.

Pokud by ona částka 0,84 miliardy dolarů (volný tok hotovosti za posledních 12 měsíců – s tím, že ten celý „patří“ akcionářům) vůbec nerostla, stále by se současná hodnota tohoto toku hotovosti pohybovala na vysokých 16,5 miliardách dolarů. Kapitalizaci by „ospravedlnil“ až tok hotovosti dlouhodobě klesající asi o 8 % ročně. Je tedy zřejmé, proč UBS hovoří o skepsi trhu ohledně síly značek a jejich schopnosti generovat růst. A je také zřejmé, že pokud má banka byť umírněné pozitivní růstové očekávání, její odhady hodnoty akcie jsou vysoko nad její současnou cenou na trhu. Akcie od konce léta oslabila asi o 50 % (jde tedy o skutečně o kontrariánskou sázku), ale jak bylo uvedeno, banka čeká, že se opět vyhoupne na ještě vyšší maxima.

 

Čtěte více:

Lídrovi v luxusu kazí den medvěd z Morgan Stanley. A čínští celníci
10.10.2018 12:26
O více než 8 procent se v dnešním obchodování propadly akcie Louis Vui...
Výrobce džín Levi Strauss plánuje vstup na akciovou burzu
15.11.2018 11:46
Americký výrobce džínového oblečení Levi Strauss & Co. plánuje primárn...
Kontrariánská doporučení pro letošní rok
22.01.2019 17:38
Na konci minulého a na počátku letošního roku přišla řada investičních...

Váš názor
 • CPRI
  23.01.2019 19:26

  Nemůžu si pomoct, ale přijde mi to jako článek, kde autor čerpá ze starých dat a spíchl to hodně horkou jehlou. Když už o něčem píšu, slušelo by se říct, že Michael Kors se přejmenoval na Capri Holding, aktuálně má ticker CPRI a dát na titul proklik, aby se i méně zdatný investor k titulu nějak proklikal. Taky by možná nebyla marná informace, že CPRI nedávno provedl akvizici VERSACE, která významným způsobem ovlivní budoucí tržby a zisk společnosti. Ale to už bych chtěl asi moc...
  qwer
  • Re: CPRI
   24.01.2019 11:08

   Dobrý den, nechám na každém, aby posoudil horkost jehly, ale je dobré si uvědomit, že podobná zamyšlení mají z podstaty svého formátu dost omezený rozsah. Musím tak hodně vážit, co do nich ještě dávat a co ne. Kritériem je mi to, čím čtenáři nejvíce pomůžu. Takže například najít si ticker dokáže rychle sám, ale provést nějaké valuační kalkulace by mu asi trvalo delší dobu. Uspokojit všechny pak jednoduše nelze, s tím se musím smířit já i čtenáři. Jiří Soustružník
   jirka002
   •  
    24.01.2019 16:58

    Takže kdyby někdo prodával auto, napíše jeho popis a parametry, které si kupující hůř zjišťuje, ale už nenapíše co je to za značku auta a kde ho koupím. To si přece zájemce dohledá. Omlouvám se za kritiku, ale asi na to mám jinej názor...
    qwer
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university