Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Český Telecom, ČEZ pomáhají burze k růstu - index PX-D přidává 2,1%

Český Telecom, ČEZ pomáhají burze k růstu - index PX-D přidává 2,1%

23.07.2002 16:44
Autor: 

Evropské trhy otevíraly výrazně optimisticky, nicméně již před otevřením trhů v USA se otočily k jihu a aktuálně se opět hluboce propadají - DAX oslabuje o 2,3%, DJ STOXX50 je v mínusu 2,5%. Akciové burzy v USA otevírají v mínusu především z důvodu obavy z finančních dopadů krachu společnosti WorldCom - DJIA si odepisuje 0,3%, NASDAQ je v mínusu 0,5%.

Náš trh otevíral podobně jako ostatní evropské burzy, nicméně opět za slabých objemů a růst byl tažen spíše neochotou prodávat. Nejobchodovanějším titulem dnešního dne se stal Český Telecom, který si připsal 3,6% na závěrečnou cenu 252,30 Kč při zobchodovaném objemu 115 mil. Kč. Na obou stranách byl dnes zájem investorů smíšený, ke němu se přidávaly spekulativní nákupy brokerů. K rozuzlení se blíží privatizace Českého Telecomu - včera hodnotila nové nabídky investorů privatizační komise a ačkoliv podle neoficiálních zdrojů nebyly nabídky zvýšeny, privatizační komise doporučuje vládě prodej. Vláda by mohla o prodeji rozhodnout už zítra, ačkoliv oficiálně tento bod na programu jednání vlády není.

ČEZ si dnes za minimálního zájmu připisuje 2,7% na závěrečnou cenu 88,10 Kč při zobchodovaném objemu 53 mil. Kč. V průběhu dne se titul téměř neobchodoval, nákupní pokyny byly patrné až během odpolední seance. LN dnes přinesly zprávu, že jako jedna z možností financování koupě distributorů je vydání nových akcií ČEZu. Tato možnost se jeví jako nejméně pravděpodobná a zcela jistě by neprospěla kurzu na trhu. Celkový objem na pražské burze dosáhl pouhých 293 mil. Kč. Index PX-D dnes posílil o 2,09% a zavíral na hodnotě 1071,3 bodů.

Bohumil Pavlica


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.05.2026
14:47Perly týdne: OpenAI měla být součástí Tesly a Powell zůstává ve vedení Fedu
14:38Uzavřený Hormuz si vybírá svou daň. Exxon a Chevron evidují prudký pokles zisku
12:16Soláry a svátky. Ceny elektřiny v Evropě klesly na rekordně nízké úrovně
10:55Ziskový výlet mimo historická měřítka
9:35Slimmon: Rally je příliš našponovaná, s nákupy počkejte na pokles  
9:30Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o rozhodnutí o zisku Společnosti
30.04.2026
22:52Apple doručil lepší než očekávané výsledky. Růst táhly iPhony a služby, pomohla i Čína
22:00Americké akciové indexy se obchodují na nových maximech  
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: STING investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: Maloja Investment SICAV a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: FOCUS SICAV, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: ASOLERO SICAV a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: INFOND investiční fond s prom. zákl. kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
21:003M FUND MSI SICAV a.s: Výroční zpráva za rok 2025
20:00ČEZ OZ uzavřený investiční fond a. s. - Výroční zpráva 2025
19:00Direct Financing s.r.o.: Výroční zpráva za rok 2025
17:15J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
17:15J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
16:46ENERGO-PRO Green Finance s.r.o. – Výroční zpráva 2025
16:37Traders Talk: Google překvapil, Meta dál pálí miliardy a CSG padá na nová minima

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Index ISM v průmyslu